Uplynulý víkend odohrali muži, starší žiaci a staršia prípravka FPS Banská Bystrica ďalšie zápasy vo svojich súťažiach.

Muži

Muži sa v nedeľu 14. januára predstavili v Detve, kde ich čakal derby zápas s FBK BCF Dukla Banská Bystrica.

Už v úvode sa očakávalo, že to bude vyrovnaný súboj medzi týmito dvoma tímami. Zo začiatku to tak vyzeralo, keď sa najprv presadili hráči tímu FPS a to po chybe hosťujúceho obrancu, ktorý fauloval a zo štandardky sa pohotovo presadil krásnou strelou Trudič. No hostia odpovedali veľmi rýchlo dvomi pohotovými gólmi po chybách domácich hráčov. V ôsmej minúte však FPS vyrovnal a o tri minúty na to už znovu chytil vedenie do svojich rúk po peknej samostatnej akcii Lopatku.

Do druhej tretiny vstúpili ale lepšie hráči hosťujúceho tímu, keď už 3 minúty po začiatku sa zo štandardnej situácie presadil hosťujúci hráč. No ale domáci začali druhú polovicu zápasu tlačiť a súpera často dostávali pod tlak z ktorého nakoniec pramenilo vedenie o dva góly na konci druhej tretiny.

Na začiatku tretej tretiny dostali hráči FPS presilovku, ktorú už 30 sekúnd od jej začiatku premieňajú a dostávajú sa tak už do trojgólového vedenia. V 52. minúte zápasu dokázali navýšiť svoje vedenie zásluhou Trudiča už na štvorgólový rozdiel, ktorý bol rozhodujúci a tak FPS Banská Bystrica vyhrala v derby proti FBK BCF Dukla Banská Bystrica v pomere 7:3.

FPS Banská Bystrica vs. FBK BCF Dukla Banská Bystrica 7:3 (3:2, 2:1, 2:0)

Góly: 2. Trudič, 8. Baštigál, 11. Lopatka (Krnáč), 34. Trudič (Siklenka), 38. Pardel (Trudič), 44. Lakomčík (Siklenka), 52. Trudič – 3. Uram, 4. Babík (Snopko), 23. Uram (Snopko)

Zostava FPS Banská Bystrica: Kubala, Siklenka, Lakomčík, Trudič, Lehocký, Kochlica, Kamas, Kapusta, Baštigál, Lopatka, Joachim, Gonda, Pardel, Papay, Krnáč, Oravec

Starší žiaci

V 5. kole florbalovej ligy odohrali starší žiaci Fairplay sports Banská Bystrica dva zápasy v Dolnom Kubíne.

Na prvý zápas nastúpili proti domácim Dolnokubínčanom a od začiatku zápasu sa hral obojstranne dobrý florbal s množstvom šancí. V 6. minúte vybojoval na vlastnej polovici loptičku Pazera, prihral Lukáčovi, ktorý sa individuálne presadil cez dvoch hráčov súpera a bolo 1:0 pre FPS. Až od polovice prvej tretiny sa k šanciam začali čoraz viac dostávať hráči Dolného Kubína. V 10. minúte sa po peknej akcii z rohu radovali hráči Žatvy z vyrovnania a o minútu neskôr po strele od pravého mantinela sa ujali vedenia.

Druhá tretina pokračovala výbornou hrou od obidvoch tímov. Viac šancí však mali chlapci z Oravy, ktorí v 4. minúte odskočili na rozdiel dvoch gólov a druhá tretina patrila im. V závere tejto časti sa po tlaku FPS pred bránkou súpera presadil Škuta a znížil na 2:3.

V poslednej tretine prebrali opraty zápasu do svojich rúk hráči Banskej Bystrice. V 13. minúte po Moravčíkovej prihrávke vyrovnal na 3:3 spred brány Patráš. Hráči FPS dokonca siahali aj na víťazstvo, ale z množstva šancí už gól nepadol a súboj o druhé miesto tak skončil nerozhodne 3:3.

ZŠJM Žatva 90 Dolný Kubín vs. FPS Banská Bystrica 3:3 (2:1, 1:1, 0:1)

Góly FPS: Lukáč, Škuta, Patráš

Na druhý zápas nastúpili hráči FPS proti Raptors Rabča. Od úvodného buly sa hralo len na jednu bránku a hráči FPS pálili zo všetkých možných pozícií. Z množstva šancí však v prvej tretine spadli za chrbát brankára Rabče tri loptičky, keď sa presadili Patráš, Lukáč a Škuta.

Druhá časť hry pokračovala ostreľovaním bránky Raptors, ale gól padol iba jeden a to v 3. minúte, keď po prihrávke Patráša pálil Škuta. V polovici zápasu po občasnom pobudnutí hráčov Raptors v blízkosti bránky bolo znížené na 4:1, ale hra mačky s myšou naďalej pokračovala a gólovú odozvu mala až v poslednej časti hry.

Vtedy sa individuálne presadil Moravčík, keď vymiešal brankára Koka. Pokračovali bomby Patráša, Zelinu a Moravčika a jubilejný desiaty gól zaznamenal Škuta.

FBK Raptors Rabča-Oravská Polhora vs. FPS Banská Bystrica 1:10 (0:3, 1:1, 0:6)

Staršia prípravka

Mladíci zo staršej prípravky odohrali v sobotu 13. januára dva zápasy.  V oklieštenej zostave nastúpili proti súperom z Martina a ďalšiemu klubu z Banskej Bystrice.

Prvý zápas proti Martinu hráčom FPS vôbec nevyšiel a prehrali ho jednoznačným rozdielom.

V druhom zápase proti BCF Dukla Banská Bystrica vymenili brankára. Túto úlohu na seba zobrala Karin Sabolová a jej dobrý výkon bol príjemným prekvapením. Ku Karin sa vzápätí pridali aj hráči. Ako vymenený nastúpil Oliver Chmelík. Dobre sa zhostil svojej úlohy a až na niekoľko menších chýb plnil pokyny trénera a bol tak veľmi dôležitým hráčom v obrane, keďže za svoj chrbát pustil len málo striel. Na kolektívny výkon nadviazali naši útočníci Dominik Halaj, Jakub Pohl, Jakub Olšiak. Peknými gólmi dali tomuto zápasu prívlastok víťazný v pomere 10:5, aj keď prekonať výborne chytajúceho brankára súpera nebolo vôbec jednoduché. Ďalšie skúsenosti zbierali bratia Erik a Tomáš Vavricovci, ktorí sa postupne zlepšujú od zápasu k zápasu a učia sa zvládať náročné zápasové situácie.

FPS Banská Bystrica vs. Florbalová akadémia Martin 1:16 (0:8, 1:8)

FPS Banská Bystrica vs. FBK BCF Dukla Banská Bystrica 10:6 (3:2, 1:1, 6:3)