Centrum neďalekej Kremnice aj tento rok ožilo zaujímavým podujatím. Ôsmy ročník STEFE Big Air v meste ukázal priamo uprostred historického centra tohto baníckeho mesta umenie akrobatických lyžiarov a snowboardistov.

big air v meste kremnica 2015 3„Tento rok sa nám opäť podarilo posunúť latku vyššie. Už teraz vieme, že prišlo povzbudzovať viac divákov, čo vytvorilo neopakovateľnú atmosféru,“ uviedol hlavný organizátor akcie Ondrej Horváth.

V rámci súťaže akrobatického snowboardingu a extrémneho lyžovania sa v uplynulú sobotu predstavilo takmer 30 pretekárov nielen zo Slovenska, ale aj z Poľska, Česka a Fínska. Víťazstvo si odniesli v kategórii extrémnych lyžiarov práve dvaja freestylisti zo severu. V kategórii snowboarding to bol Trnavčan Dávid Kordiak. Za svojho favorita mohli hlasovať aj diváci. Najviac sympatií si za svoje skoky vyslúžil Fín Ville Vuori.

Tento rok sa podarilo postaviť väčší skok, program STEFE Big Air v meste sa začal už v piatok večer, pre všetkých návštevníkov Kremnice bolo pripravených oveľa viac sprievodných podujatí, ako predchádzajúce roky. Podujatie navyše sprevádzalo nádherné počasie.

Výsledky STEFE Big Air v meste Kremnica 2015, sobota 7. 2.

SKI – 1. Ville Vouri (Fínsko), 2. Henry Mäkinen (Fínsko), 3. Juraj Bernát (Vrútky)
SNB – 1. Dávid Kordiak (Trnava), 2. Jan Lohynský (ČR), 3. Marek Ježek (ČR)
Best SPACE Trick – Dávid Kordiak (SNB – BS 720)
Hlasovanie divákov – Ville Vouri SKI (Fínsko)