Piatkový a sobotňajší, už devätnásty ročník Fest Halušky Turecká, prilákal návštevníkov nie len z Banskej Bystrice či blízkeho okolia, ale aj zo všetkých končín Slovenska a blízkych susedných krajín.

Resize of IMG_0064Aj keď v niektorých stánkoch si na devätnástom ročníku haluškového podujatia v Tureckej museli návštevníci vystáť na obľúbenú pochúťku aj takmer dvojhodinové rady, prítomní si pochvaľovali lepšiu kvalitu tradičného jedla, než v uplynulých rokoch. Aj v tomto roku ale išlo aj o súťaž, kde prihlásené tímy súťažili v rýchlosti varenia halušiek a tiež v ich kvalite. Najrýchlejšie ich navaril tím Krčmy Lipa z hlavného mesta. Najchutnejšie halušky podľa porotcov, medzi ktorými nechýbal známy kuchár Jaroslav Žídek, navarili členovia družstva Anténa hitrádia.

Jarmok remesiel, ako aj bohatý program vynikajúcich tanečných výkonov folklórnych súborov vygradoval v sobotu koncert českého tria Maxim Turbulenc, ktorí v ružových prasiatkovských montérkach roztancovali ľudí. Nasledovali aj vystúpenia Dua Andrea Fisher a Otto Weiter, a následne prišiel na rad Vestis Kabát Revival, ktorí zavŕšili haluškový festival.