Trojkralovy beh Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skNa štart banskobystrického Softip Trojkráľového behu, ktorý je prvým tohtoročným podujatím Marathon BB Tour, sa postavilo až 1149 bežcov.

Do cieľa 5390 metrov dlhej trate ulicami centra Banskej Bystrice potom dobehlo celkom 1147 bežcov, z ktorých najrýchlejší bol v čase 17 minút aj 20 sekúnd Šimon Wahlandt z W-teamu pred Jakubom Šikom (17:46) a reprezentantom Trian ŠK UMB Petrom Štillom (17:53). Medzi ženami bola najrýchlejšia Katarína Lovrantová zo Salomon Teamu v čase 19:27 pred Petrou Fašungovou (19:33) a Evou Slančíkovou (19:43) z VŠC Dukla. Kompletné výsledky sú k dispozícii online.

Behu v uliciach Banskej Bystrice sa prekvapivo tento rok nezúčastnil už tradičný účastník tunajších bežeckých podujatí, primátor Ján Nosko. Ten totiž aj so svojim druhým viceprimátorom bežal Trojkráľový beh v Košiciach. Metropola východu je v tomto roku jedným z Európskych miest športu, o titul ktorého sa pre rok 2017 uchádza aj Banská Bystrica. Predstavitelia vedenia mesta beh na východe uprednostnili pre možnosť stretnutí so zástupcami organizácie Aces Europe, ktorá má prideľovanie čestného titulu na starosti.