Celosvetová pandémia posunula už po druhý rok po sebe termín konania tradičného Trojkráľového večerného behu v Banskej Bystrici. Termín v závere marca však prilákal množstvo nadšencov bežeckého športu, ktorí si nenechali ujsť jedinečnú možnosť behu po historickom centre mesta.

Presne 5 390 metrov dlhá trať večernými ulicami Banskej Bystrice prilákala v odloženom termíne na štart napokon 846 pretekárov.

Hneď štyria pretekári sa na tejto trati zmestili pod sedemnásť minút a prvá trojica bola dokonca v rozostupe ôsmich sekúnd. Prvý cieľovú pásku preťal Peter Ďurica z Run for Fun. Časom 16 minút a 31 sekúnd predbehol o päť sekúnd druhého Michala Mojžiša z AK Zdravie v pohybe Lučatín. Tretím mužom v cieli bol Peter Kováč z Run for Fun (0:16:39).

Spomedzi žien boli najrýchlejšie reprezentantky atletického klubu Zdravie v pohybe Lučatín. Prvá, v čase 18 minút a 41 sekúnd dobehla do cieľa Silvia Valová. O minútu po nej (0:19:54) prebehla cieľovou čiarou aj Kristína Resslová. Za rovný dvadsať minút prišla do cieľa na treťom mieste Lucia Pivarčiová.

Ďalším podujatím tohtoročnej Marathon BB Tour bude 1. mája terénny ADRIM Nemčiansky beh. Jedenásty ročník samotného Banskobystrického maratónu sa uskutoční 4. júna.