V sobotu 17. novembra sa na najväčšom banskobystrickom sídlisku v Sásovej uskutočnil v poradí 9. ročník miniligového turnaja Sásovan cup.

Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) od predminulého roku prevzali tradíciu organizovania turnaju po zaniknutej Správe športových a telovýchovných zariadení mesta, ktorá tento turnaj založila v roku 2010 pre Sásovské miniligové družstvá z nižších súťaží. Na turnaji sa predstavilo päť mužstiev, ktoré si zmerali sily v novozrekonštruovanej telocvični na Magurskej ulici systémom jednej skupiny (hry „každý s každým“).

Od prvého do posledného zápasu išiel za víťazstvom tím ZAaRESu, ktorý počas celého turnaja neprehral aj keď mu v poslednom zápase narobili starosti chalani z MM Teamu, s ktorými remizovali 3:3. Práve Maťo Majling Team skončil na turnaji druhý, keď taktiež ani raz neprehral. Tretie miesto obsadil Poliš Team (z predchádzajúcich ročníkov známy ako ŠKP B200), ktorý v rozhodujúcom zápase porazili Bistro u Katky 4:3. Stabilní účastníci FC Salve a Bistro u Katky tak zostali tentokrát bez pohára, ktoré boli pripravené pre prvých troch ocenených. Na putovnom pohári tak druhýkrát po sebe pribudne družstvo ZAaRESu.

„Na deviatom ročníku sa nám tentokrát predstavilo len päť družstiev, no aj napriek tomu sme videli dramatické zápasy. Teší ma, že stále zachovávame myšlienku turnaju zahrať si zápasy pre radosť z futbalu a športu, čo je oveľa dôležitejšie ako samotné víťazstvo, čoho dôkazom je vynikajúca priateľská atmosféra na turnaji. Tento rok ma opäť potešili chalani Poliš Team, ktorý po ročnej pauze opäť prišli na turnaj a zúčastnili sa tak už ôsmykrát na Sásovan cupe. Budúci rok máme okrúhly desiaty ročník a verím, že sa ho budú môcť zúčastniť nielen stabilní účastníci, ale aj ostatné tímy, ktoré chodia na Sásovan cup zriedkavejšie,“ zhodnotil turnaj organizátor Martin Majling.

Výsledky turnaja:

Bistro u Katky vs. FC Salve 2:0
ZAaRES vs. Poliš Team 7:1
MM Team vs. FC Salve 3:1
ZAaRES vs. Bistro u Katky 3:1
Poliš Team vs. MM Team 0:3
FC Salve vs. ZAaRES 0:6
Bistro u Katky vs. MM Team 2:2
Poliš Team vs. FC Salve 3:1
MM Team vs. ZAaRES 3:3
Poliš Team vs. Bistro u Katky 4:3

Konečné poradie:

1. ZAaRES
2. MM Team
3. Poliš Team
4. Bistro u Katky
5. FC Salve

Víťazi od zavedenia putovného poháru v roku 2012

2012 Ivan Šabo Team
2013 ŠKP B 200
2014 FC Salve
2015 Bistro u Katky
2016 FC Salve
2017 ZAaRES
2018 ZAaRES