Podujatia otvárajúce a zároveň ukončujúce poľnohospodársku sezónu v kraji, ktoré sú spojené s farmárskymi trhmi a pestrým sprievodným programom, sú neodmysliteľnou súčasťou SOŠ pod Banošom už siedmym rokom.

Návštevníkov v sobotu na Banoši privítalo hmlisté jesenné počasie, ale už tradičný „sásovský jarmok“ si ani tentokrát nenechali ujsť tisícky návštevníkov. Tých totiž lákali bohaté farmárske trhy, na ktorých dali organizátori z SOŠ Pod Banošom a občianskeho združenia Tradičná chuť regiónov Slovenska priestor najmä regionálnym farmárom a predajcom.

Okrem predaja výrobkov miestnych farmárov či remeselníkov, boli pre návštevníkov pripravené aj lety balónom, jazda na koňoch, ukážky hipoterapie, kanisterapie, sokoliarstva, ale aj pálenia domácej ovocnej pálenky. O dobrú náladu sa starala ľudová hudba Jána Maka s viacerými sólistami. Vystúpil však aj folklórny súbor Radosť.

Novinkou podujatia bola anketa o jablkách spojená s ochutnávkou a hodnotením kvality a chute domácich tradičných odrôd a jabĺk z reťazcov.