stvorylka 14 (35)Banská Bystrica a ďalších päťdesiat európskych miest sa v piatok napoludnie pripojilo k podujatiu European Quadrille Dance festival.

Podujatie v tancovaní štvorylky, ktorého hlavným organizátorom je tanečná škola K-Dance v spolupráci s mestom, tento rok na banskobystrickom námestí neprekonalo vlaňajší ročník. Tento ročník bol však v Banskej Bystrici obohatený o vytváranie loga festivalu Envirofilm.

Ešte pred samotným tancom žiaci vytvorili logo Envirofilmu, ktorý celý týždeň prebieha v našom meste. Presne napoludnie sa potom do rytmov tohto zaujímavého tradičného tanca zapojilo 1004 žiakov a študentov banskobystrických základných a stredných škôl. . Vlani to bolo 1276, rok predtým 1340. Približne šesť minútový tanec sa naraz odohrával aj v centrách ďalších zapojených miest na Slovensku, v Českej republike, Macedónsku, Bosne a Hercegovine, Srbsku  a Slovinsku, odkiaľ iniciatíva na takýto každoročný pokus o prekonanie rekordov prichádza. Na Slovensku malo už tradične najvyššiu účasť podujatie v Košiciach, kde naraz tancovalo vyše päť a pol tisíca tanečníkov.