Už pravidelná študentská akcia Lámavica UMB sa znovu uskutočnila v netradičnom banskobystrickom priestore bývalého kina Hviezda, Urban Spote. V utork tak študenti mohli spoločne s vystupujúcimi kapelami privítať letný semester a rozlúčiť sa s tým zimným.

Začiatok Lámavice bol vopred stanovený na deviatu hodinu večernú, no študenti sa na v poradí štvrté vítanie letného semestra dostavili s miernym oneskorením, ktoré trvalo hodinu a pol. Ani meškanie však nezabránilo dobrej nálade dostať sa do útrob Urban Spotu. Od prvých tónov kapely Bad Karma Boy bola všade viditeľná.

lamavica umb (2)Bad Karma Boy zahrali všetko, čo časom pribúdajúca „hŕstka“ študentov chcela počuť. Hŕstka len preto, lebo Lámavice poznali počas minulých ročníkov iné objemy ľudí pohybujúcich sa po Urbane. Napokon to však neskončilo tak zle, ako to na oficiálnom začiatku o deviatej hodine vyzeralo. Študentov pribudlo a tancovalo sa nielen pod pódiom, ale Juraj za mikrofónom a gitarou tancoval aj na pódiu svoje známe, jemu milé kreácie.

Prestávka medzi kapelami poslúžila ako priestor pre súťaže, napríklad v pití piva z plechovky – čo nie je vôbec ľahká úloha, či „štipcovanie“ krútiaceho sa človeka so zaviazanými očami. Výhry stáli za to a výhercovia sa z nich určite tešili, veď kto by sa nie.

lamavica umb (39)Hlavným ťahákom večera bola formácia Puding Pani Elvisovej. Charizmatické východniarske zoskupenie to vedelo, a potvrdzovať to začali hneď prvými tónmi nekončiaceho sa vystúpenia. Spievali všetci, ako na pódiu, tak pod ním. Spevák a klávesák Pino sa ocitol spievajúci medzi ľuďmi, kde aj svoj mikrofón nechal, a pieseň dospievala fanúšička s veľkým oduševnením. PPE ďakovali dvakrát, a aj dvakrát pridávali. Po ich koncerte sa však Urban Spot viac než spolovice vyprázdnil, no ľudia pokračovali v tanečných kreáciách do skorých ranných hodín za sprievodu DJ-ov z pravidelných akcií Break It.