Súboje medzi študentami Gymnázia Andreja Sládkoviča a Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského majú v meste pod Urpínom bohatú tradíciu najmä v hokeji.

Tradičné hokejové derby medzi GASkom a Tajákom sa však v zime kvôli protipandemickým opatreniam a rekonštrukcii zimného štadióna neuskutočnilo. Študenti týchto dvoch gymnázií si tak v sobotu 12. júna zmerali sily v hokejbale. Organizácia zápasu na hokejbalovom ihrisku na Rudohorskej sa niesla v réžií samotných študentov.

V hokejových zápasoch sa väčšinou podarilo uspieť hráčom Gymnázia Andreja Sládkoviča, no v ich súboji s hokejbalistami Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského platil po prvej tretine vyrovnaný stav 2:2. Od prostrednej časti sa už častejšie presadzovalo mužstvo GASka, ktoré vyhralo druhú aj tretiu tretinu zhodne 3:1 a napokon presvedčivo porazilo Taják. Z tohto hokejbalového súboja dvoch gymnázií vám prinášame aj fotogalériu.

Hokejbalové ihrisko na Rudohorskej – Sobota 12. 6. 2021

GAS – GJGT 8:4 (2:2, 3:1, 3:1)

Andrej Nemček, rozhodca zápasu: „Som osobne rád, že mladí ľudia z dvoch bystrických gymnázií, ktoré proti sebe každoročne organizujú hokejový zápas, sa vynašli aj v tejto situácii. Rekonštrukcia zimného štadióna im neumožňuje v tomto roku odohrať zápas na ľade, a tak sa rozhodli pre veľmi blízky hokejbal. Organizátorov a niekoľkých hráčov osobne poznám. Keď ma oslovili, tak som s pomocou neváhal a rád som im zápas prišiel rozhodovať. Zápas mal veľmi dobrú a slušnú úroveň. Bolo vidno, že niektorí chalani majú s hokejbalom už veľké množstvo skúseností. Ale aj tí, ktorí ho nehrávajú tak často, veľmi dobre dopĺňali svojou bojovnosťou tých lídrov. Všetko sa odohralo v duchu fair play, čo ešte viac pozdvihlo kvalitu samotného duelu. Verím, že aj hokejbalový zápas Taják vs. GAS sa stane každoročnou tradíciou.“