Vianoce sa blížia a symbolizuje to už aj rozsvietený centrálny vianočný stromček na Námestí SNP. Už tradične sa o rozsvietenie kompletnej sviatočnej výzdoby v centre mesta postaral Mikuláš.

Banskobystrické Vianočné trhy sa vo štvrtok rozšírili o desiatky stánkov s remeselnými výrobkami či ďalším tovarom, ktorý neodmysliteľne ku sviatkom patrí. Trhy v tomto formáte potrvajú až do 21. decembra.

Na Námestie SNP zároveň vo štvrtok prišiel aj Mikuláš. Ten potešil deti sladkými odmenami, ale postaral sa aj o rozsvietenie centrálneho vianočného stromčeka na Námestí SNP, ktorý zdobí rovnaká svetelná výzdoba, ako v minulom roku. Mikulášsky večer potom na pódiu zavŕšil svojim koncertom spevák Martin Harich.

Ďalší zaujímavý program je na námestí pripravený 12. decembra o 17.00h, kedy vystúpi s programom Na Vianoce, Detský folklórny súbor Prvosienka. V tento deň o 18.00 h bude program pokračovať spievaním česko–slovenských kolied, ktoré bude prebiehať vo viacerých mestách na Slovensku v rovnakom čase.

Na Luciu, 13.decembra o 16.00 h vám na Námestí SNP ukážu tradície a zvyky FS Urpín a DFS Radosť. Nasledovať bude pochôdzka s lampášmi. O pár dní neskôr, 17. decembra o 16.00h, je na programe aj tradičný charitatívny Primátorský punč s folklórnym súborom Bystrina. Počas stredy a štvrtka 19. a 20. decembra o 16.00, 17.00 a 18.00 h budete môcť vidieť Živý Betlehem. Kompletný program Banskobystrických Vianoc nájdete v našom staršom článku.

Nekončí sa však ani cesta Mikuláša po Banskej Bystrici a okolí ale vo štvrtok zďaleka neskončila. Ak ste ho nestihli stretnúť na Námestí SNP, príležitostí bude aj v piatok či počas víkendu neúrekom.

Prehľad: Mikuláš sa už vydáva na cestu ku všetkým dobrým deťom v Bystrici aj okolí