Letnú prestávku od malého futbalu si nadšenci tohto športu vypĺňajú tradičnými turnajmi. Aj posledný víkend sa niesol v tomto duchu, keď sa uskutočnil už ôsmy ročník Strechy Cupu. Atmosféru tohto turnaja vám priblíži aj bohatá fotogaléria. 

Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín po päť tímov. Dva najlepšie z každej skupiny postúpili do semifinále.

Z prvej skupiny postúpil suverénnym spôsobom FC Ananás, ktorý vyhral všetky štyri skupinové zápasy so skóre 22:5. Do vyraďovacej fázy postúpil aj tím Pivo-piči.

V druhej skupine to bolo o niečo vyrovnanejšie. Z prvého miesta napokon postúpila Môlča, ktorá síce v skupine neprehrala ani jeden zápas, ale stratila dva body za remízu 3:3 s tímom Atak. Z druhého miesta postúpil tím IQ.

Víťazi oboch skupín potvrdili svoje kvality aj v semifinálových dueloch. Chalani z FC Ananás neinkasovali ani raz a po výsledku 2:0 postúpili do finále. Pivo-piči trochu potrápili Môlču, ale na finále to nestačilo. Po prehre 2:4 putovali do zápasu o bronz.

Ten napokon Pivo-piči aj získali, aj keď to bola poriadna dráma, ktorú po remíze 1:1 v riadnom hracom čase vyriešili až pokutové kopy.

Finálové zápasy sú väčšinou veľmi opatrné a pretaktizované. Finále Strechy Cupu ale také rozhodne nebolo. Videli sme v ňom až 7 gólov. Z víťazstva 5:2 sa napokon tešil tím FC Ananás. A treba uznať, že úplne zaslúžene, pretože chalani z tohto mužstva vyhrali na turnaji všetky zápasy.

Veľký podiel na tom mal najlepší hráč turnaja Michal Čief. Najlepším brankárom na turnaji bola Petra Tišliarová z tímu Pivo-piči.