Banská Bystrica hostila už po desiaty raz Medzinárodnú výstavu mačiek. Jej v poradí 19. a 20. pokračovanie bolo na programe počas víkendu v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity v Radvani.

Cat club Banská Bystrica počas víkendu v Radvani zorganizoval desiaty ročník dvojdňovej výstavy mačiek, na ktorej vystavovatelia zo Slovenska, Poľska, Čiech, Maďarska, Slovinska či Rakúska prezentovali svojich miláčikov. Spomedzi približne dvoch stoviek zúčastnených mačiek v súťažiach nechýbali ani viaceré vzácne plemená. Víťazov vyberali posudzovatelia z Fínska, Bieloruska, Nemecka a samozrejme Slovenska.

Keď sa na mieste niekomu mačky zapáčili, vďaka organizátorom priamo na mieste mali priestor aj zástupcovia útulkov z Banskej Bystrice, Zvolenskej Slatiny a z Banskej Štiavnice a návštevníci sa tak mohli priamo na mieste informovať i priamo ponúknuť nový domov opusteným mačkám.

Pre chovateľov boli samozrejme pripravené široké možnosti nákupu krmív či iných potrieb pre malých štvornožcov, ale v ponuke boli aj rôzne dekoračné predmety s mačacou tematikou, od domácich aj zahraničných predajcov.