Z Nemčianskeho behu sa stala tradícia, na ktorú bežci veľmi radi nadväzujú. Podujatie, ktoré je súčasťou Marathon BB tour, si v nedeľu 1. mája zapísalo už svoj desiaty ročník.

Na štart jednotlivých kategórií sa postavilo 765 bežcov. Nechýbal príznačný a pre podujatie neodmysliteľný Beh Nemčanov na 1-kilometrovej trati obcou. Kilometrová trať slúžila aj detským súťažiam.

Na bežcov v hlavných kategóriách – na hobby trati na 3,5 kilometra a hlavnej trati dlhej 9,7 kilometra, čakal už náročnejší beh terénom po poľných cestách a turistických chodníkoch v okolí.

Pretekári však ukázali výbornú pripravenosť. Na kratšej trati zvíťazil Matej Podhorský (Biatlon Predajná) časom 13 minút a 31 sekúnd pred Ľubošom Povinským (0:13:43) a tesne tretím Jánom Kováčom (Biatlon Predajná) v čase 13 minút a 45 sekúnd. Medzi ženami sa darilo mladým bežkyniam, keď zvíťazila Ema Malíková (0:14:29) pred Nellou Štulajterovou (0:14:56) a Petrou Vargovou (0:15:30).

Ani takmer desaťkilometrová hlavná trať náročným terénom neprekvapila pripravených bežcov. Celkovo najrýchlejším na nej bol Miroslav Hraško (Zolná Skyrunning Team) časom 0:36:17. Až o minútu na to prišiel do cieľa druhý Timotej Piliarkin (BBtrener.sk) v čase 37 minút a 20 sekúnd a tretí Pavol Bakoš (Chlebnice) s časom 37 minút a 55 sekúnd. Najrýchlejšou ženou na trati bola Anna Brašeňová (New-wawe multisport) s časom 0:44:13. Druhá najrýchlejšia v cieli bola Radka Roháčová (Zdravie v pohybe Lučatín) za 45 minút a 12 sekúnd a tretia prišla do cieľa Andrea Grendová (Bike&Ski Fans) v čase 0:48:51.

V rámci Marathon BB tour išlo o posledné podujatie pred júnovým Banskobystrickým maratónom, ktorý sa uskutoční 4. júna. V širšom regióne si však ešte bežci na svoje prídu 13. mája na Breznianskej šestke a odvážlivci si môžu vyskúšať aj Run up – beh po schodoch už 14. mája v priestoroch Europa Business Center v Banskej Bystrici.