Starší  žiaci florbalového klub Fair play sports odohrali ďalšie výborné kolo. V predposlednom kole základnej časti si naši chlapci udržali výbornú výkonnosť a potvrdili, že neomylne patria do prvej trojky v tabuľke.

Starší žiaci

V prvom zápase sa stretli s družstvom zo Zvolena. Na streleckú smolu v prvej tretine, ale nedoplatili. Postupne kombinačnou a trpezlivou hrou dobíjali bránku súpera, až kým nezlomili aj toho posledného – brankára. Nakoľko v prvej tretine to nechcelo spadnúť ani do prázdnej bránky, naopak, v druhej a tretej tretine už padali góly jeden za druhým. V dvoch tretinách nastrieľali desať gólov a ani jeden nedostali. Zápas sa po strelecky nevydarenej prvej tretine skončil jednoznačným víťazstvom FPS 10:1 nad Zvolenom.

V druhom zápase nás čakal súper z čela tabuľky Dolný Kubín. Do tohto zápasu nastúpili naši chlapci s veľkým rešpektom, ale s vierou vo víťazstvo. V prvých dvoch minútach sa súper nedostal ani k lopte, ale napriek tomu už z prvej šance skóroval. Naši pokračovali vo výbornej kombinačnej hre, výbornom držaní loptičky a súpera k ničomu vážnemu nepúšťali, no aj napriek tomu súper využil z minima maximum a dával góly. Naši zase naopak z maxima šancí využili len veľmi málo a to nás priviedlo k prehre v podobe 5:8.

Povedal po zápasoch:

Tomáš Trudič tréner FPS Banská Bystrica): „V obidvoch zápasoch naši hráči ukázali krásnu kombinačnú hru s množstvom šancí. Za pozitívne považujeme najmä to, že každým zápasom ich herný výkon graduje. Z tohto kola si domov odnášajú tri body a ostávajú na treťom mieste v tabuľke.“

Zostava FPS Banská Bystrica: Oravkin, Kotorík, Bedecs, Koka, Slivka, Škorec, Zajac, Konôpka, Škuta, Magyar, Richter, tréner Tomáš Trudič

Staršia prípravka

V zápase proti Nižnej zasiahli do hry až traja nováčikovia. Mirka Rosputinská, Filip Benko a Matej Paľko zbierali prvé skúsenosti z ligového zápasu. V niektorých momentoch sa im podarilo svojou hrou zasiahnuť do diania v zápase a naznačili, že v budúcnosti môžu byť oporou tejto kategórie.

Celkovo banskobystrickú hru zdobilo množstvo nepresností. Nepriaznivý vývoj v prvom zápase však dokázali otočiť. V tretej tretine strelili florbalisti FPS Banská Bystrica päť gólov a zápas vyhrali  v pomere 7:4.

Nepresná streľba, málo prihrávok a slabší výkon brankára sa preniesli aj do druhého zápasu. Výkon a možnosti našich florbalistov sú vyššie. Všetci cítili, že vieme  hrať lepšie. Celý čas doťahovali proti Žilinčanom skóre. V tretej tretine sa im dokonca podarilo vyrovnať. Veľkým pozitívnym momentom aj napriek nepriaznivým aspektom v hre bola obrovská bojovnosť a snaha hrať do poslednej sekundy aj v čase keď sa nedarí. Zápas napokon prehrali v pomere 8:6.

Zostava FPS Banská Bystrica: Rosputinská Mirka, Sabolová Karin, Filip Benko, Matej Paľko, Lunter Samko, Škarvada Jakub, Pohl Jakub,  Šepák Benjamín, Miklošík Alan, Škorec Tomáš, Kucej Tomáš, Miškuf Jakub, Kováčik Jakub.