Starší žiaci florbalového klubu FPS Monacor Banská Bystrica odohrali 1. kolo nadstavby. V tomto kole sa malo ukázať či môžu pomýšľať na postup na majstrovstvá SR, kde postupujú dvaja najlepší. Aktuálne sa držia celú sezónu na treťom nepostupovom mieste.

Prvý zápas s Rabčou bol kontumovaný pre neskorý príchod súpera a tak odohrali len prípravný zápas jednu tretinu z času, ktorý ostal k dispozícii. Krátkou hrou sa takticky pripravili na nasledujúci ťažký zápas s družstvom Žiliny.

Zápas so Žilinou začal podľa očakávaní, vysoké tempo hry, rýchle prihrávky, častá streľba. Vyzeralo to sľubne, Banskobystričania dokázali odolávať tlaku súpera a v úvode hry si vytvoriť zopár gólových šancí. Tlak ale netrval dlho a po neúspešnom zakončení do siete súpera naopak  a inkasovali prvý gól už v druhej minúte, potom v šiestej a deviatej a už postupne upustili od plnenia svojich obranných povinností čo vyústilo do ďalšej chyby, z ktorej skúsený súper opäť umiestnenou strelou skóroval.  Po týchto góloch sa súper upokojil svoju hru a tlak. V dvanástej minúte využil rýchly protiútok Tóth a po prihrávke Horniaka skóroval. Tento gól naštartoval aj ostatných hráčov a postupne sa opäť vrátili k svojej hre.

Čoraz viac si vytvárali šance na strelenie gólu a súpera opäť dostávali pod tlak. No z množstva šancí opäť trafili len tyčku súperovej bránky alebo netrafili bránku. Jeden gól sa napokon podarilo na viackrát pretlačiť do súperovej bránky.

Na začiatku tretej tretiny hráči FPS ešte tlak udržali ale súper bol mimoriadne efektívny v zakončení a všetky strelené góly boli pekne umiestnené a brankárovi nedali šancu. Poslednú tretinu Banskobystričania zopakovali výkon z prvej čo viedlo k vysokej prehre a tak stratili nádej na postup na majstrovstvá SR.

Družstvo starších žiakov postupne stupňovalo svoj výkon celú sezónu a urobili riadny krok vpred. Pred nimi je posledné kolo 7. apríla, kde sa stretnú s Dolným Kubínom a Detvou. V tomto kole sa naši chlapci tešia na lídra tabuľky z Dolného Kubína a pokúsia sa využiť doterajšie skúsenosti a podať výkon hodný výhry.

FBC Grasshoppers AC Uniza pri CVČ Žilina vs. FPS Monacor Banská Bystrica 9:2 (4:1, 1:1, 4:0)

Zostava FPS Monacor Banská Bystrica: Oravkin, Kotorík, Bedecs, Koka, Slivka, Horniak, Konôpka, Škuta, Magyar, Zajac, Chaban, Tóth, Richter, tréner Tomáš Trudič.