Zimná liga Banskobystrického zväzu malého futbalu má za sebou ôsme kolo. Líder stále nestratil ani bod, posledný celok tabuľky naopak prvý získal a kategória 40+ priniesla parádny obrat.

Keďže Slovenská Ľupča vyhrala nad Aquaduxom kontumačne, ako prvý sa odohral duel medzi jedenástymi Young Boys Billa a poslednou Spartou. Súboj dvoch ľahkých váh priniesol 18-gólovú prestrelku. Prví menovaní v závere prvého polčasu zmazali trojgólové manko a po zmene strán sa vo vedení striedali oba celky. Young Boys Billa v predposlednej minúte skórovali na 9:8, keď dal svoj piaty gól Tomáš Šamulka, ale v rozliškách hrajúca Sparta ešte v samom závere vyrovnala, a získala tak prvý bod v sezóne.

Následne vyzvala stopercentného lídra tabuľky Vlkanová, z ktorej šatne uniklo, že nechcela dostať viac ako dvadsať. Hráči v zeleno-bielej kombinácii sa držali statočne, keď pred záverečnou 5-minútovkou prehrávali 9:16, ale Football Friends potom zakončili zápas šiestimi gólmi v rade. Najlepší strelec Zimnej ligy Filip Rafanides skóroval 8-krát, a na konte tak už má 40 presných zásahov.

Juniperus môže za tri body ďakovať svojmu výkonu v úvode zápasu, keď sa dostal do 4-gólového vedenia. Potom sa už obraz hry vyrovnal a Erima „98“ robila súperovi problémy, ale svoje prvé víťazstvo v sezóne nevybojovala.

Arsenal piatu výhru v rade nepridal, hoci nad MIBA Bianconeri po polčase tesne vyhrával. Bielo-čierni totiž ovládli druhú 25-minútovku, vďaka čomu sa bodovo odpútali od svojho súpera.

Na záver 8. kola hlavnej kategórie Nemce vďaka výbornej záverečnej 10-minútovke porazili Enzo. Zároveň ho predbehli v tabuľke.

V kategórii 40+ sa kvôli kontumácii odohralo len jedno stretnutie, ale stálo za to. Kemada vyhrávala po polčase už o 5 gólov, ale napokon nezískala ani bod. Tajov city po zmene strán do uplynutia predposlednej minúty otočil na 7:6, a hoci Kemada v poslednej minúte vyrovnala, Tajovčania ešte stihli v samom závere rozhodnúť.

Zimná liga – 8. kolo – sobota 27.01.2024 – Magurská

OFK Slovenská Ľupča – Aquadux 5:0 kontumačne

Young Boys Billa – Sparta 9:9 (4:4)

Góly: T. Šamulka 5, M. Lichý 3, P. Koložvári – A. Rusnák 3, P. Tešlár 3, L. Koppa 2, J. Hirjavec. ŽK: M. Lichý – L. Koppa.

FC Vlkanová – Football Friends 9:22 (6:10)

Góly: M. Švantner 3, J. Tyk 2, P. Kapusta, B. Sršeň, E. Ivanič, I. Šteiniger – F. Rafanides 8, E. Gaško 4, T. Dzúrik 3, J. Sojka 3, T. Ondrejka 2, S. Pecník, R. Dlhoš.

Erima „98“ – FC Juniperus 6:10 (3:5)

Góly: R. Olejník 2, M. Vozár 2, M. Molnár, M. Krajčovič – V. Túry 3, J. Klačan 2, M. Blaško 2, V. Švantner 2, M. Kučera. ŽK: M. Blaško, J. Túry (FC Juniperus).

Arsenal FC – MIBA Bianconeri 5:7 (4:3)

Góly: R. Latta 2, P. Konder 2, J. Štubian – L. Berec 2, O. Ďurta 2, L. Löbb, E. Hudec, F. Fejerčík.

FC Nemce – Enzo 7:3 (2:1)

Góly: Š. Spišiak 2, S. Václavík 2, I. Varga, M. Janovec, M. Blaško – T. Hlavatý, M. Fábry, J. Kvasna. ŽK: F. Slabecius (Enzo).

Tajov city – Kemada 8:7 (1:6)

Góly: D. Kiedžuch 3, M. Ščepko 3, J. Šimčík – J. Dvorovenko 3, M. Golecký, R. Štefanišin, M. Sirági, M. Haring.