Uplynulý víkend bolo na programe 2. kolo nižších súťaží, ktoré prinieslo množstvo atraktívnych konfrontácií. Ťahákom bolo derby Sásovej so Selcami, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu.

II. liga – 2. kolo

V sobotnom šlágri 2. kola na seba narazili mužstvá Dubnice a banskobystrickej Dukly. V prvom polčase diváci góly nevideli, keďže nádejné strelecké pokusy Dolného a Migaľu zneškodnil pozorný Digaňa. Domáci zas mohli otvoriť skóre po šanci Dávidíka, ktorý síce Krejčího preloboval, no lopta skončila nad brvnom hosťujúcej brány. Zápas tak rozhodla jediná situácia z druhého polčasu. V 75. minúte sa Frimmel dostal s loptou na ľavú stranu, odkiaľ poslal skvelý adresný center pred bránu, kde číhal kanonier Vujošević a svojím tretím gólom v sezóne, tentokrát hlavičkou, rozhodol o víťazstve Dukly.

Na výhru z 1. kola skvele nadviazala aj Podbrezová, ktorá vycestovala do Petržalky. Hostia išli od úvodu stretnutia za víťazstvom a výrazne sa k nemu priblížili už po prvom polčase, v ktorom sa v priebehu piatich minút presadil dvakrát hosťujúci Mateusz Zachara. V druhom polčase ešte poistili výhru Podbrezovej Paraj s Grendelom a železiari tak majú za sebou úspešné prvé dve kolá bez inkasovaného gólu.

TIPOS III. liga Stred – 2. kolo

Zvolen chcel v sobotu odčiniť vysokú prehru z 1. kola, no na domácom trávniku sa mu to proti Námestovu nepodarilo, keď súperovi z Oravy podľahol vysoko 1:4. Rakytovce zažívajú skvelý vstup do novej sezóny. Po víťazstve v Liptovskom Hrádku sa im tentokrát do cesty postavili hráči Liptovskej Štiavnice a bol z toho poriadny debakel. Domáci viedli 3:0 už po prvom polčase, keď sa o góly postarali Gonda, Bača a Tocka.

V druhej polovici stretnutia však Rakytovce nepoľavili. V 62. minúte zvyšoval na 4:0 po chybe hostí Neušel a o dve minúty pridal svoj druhý gól v zápase Bača. Gólom sa skončila aj hlavička Pavlíka zo 72. minúty a v 83. minúte spečatil výsledok na konečných 7:0 presnou strelou Sojka. Kováčová privítala doma Bánovú a diváci videli vyrovnaný zápas. Stav 0:0 vydržal až do 74. minúty, keď rozvlnil sieť Hundák a rozhodol o výhre hostí.

IV. liga skupina JUH – 2. kolo

Šalková privítala v sobotu Pliešovce, proti ktorým jej vyšiel najmä prvý polčas. Už v 11. minúte poslal domácich do vedenia Vučković, na ktorého mohol v 34. minúte nadviazať Dobrota, no ten nepremenil pokutový kop. Fanúšikovia Šalkovej sa však druhého gólu dočkali v závere prvej 45-minútovky, keď zdvojnásobil vedenie domácich Mikulec. Pliešovce sa vrátili do zápasu hneď v úvode druhého dejstva po góle Purdeka, no vyrovnať už nedokázali a tri body tak ostali v Šalkovej.

Podkonice nadviazali na výhru v Badíne doma proti Medzibrodu. Už v 8. minúte rozvlnil sieť Sedliak a v závere prvej polovice stretnutia sa v rozpätí dvoch minút presadili Kostúrik so Seleckým, čo bola tvrdá rana pre hostí. Podkonice ešte prikrášlili víťazstvo v druhom polčase po góle Rajčoka a druhom presnom zásahu Seleckého. Badín si po prehre v 1. kole napravil chuť na pôde Hriňovej, keď sa o góly postarali Hudec a Urgela, ku ktorým sa pridal vlastencom aj hráč Hriňovej Bariak.

V. liga skupina C – 2. kolo

Sobotné derby Sásovej so Selcami si prišlo pozrieť vyše 200 divákov, ktorí sa rozhodne nenudili. Vedenia sa už v 4. minúte ujali zásluhou Koctúra hostia, no už o 8 minút odpovedal na jeho presný zásah Markovič. Selčania si prinavrátili vedenie ešte do prestávky, keď sa strelecky presadil Matúš Mesík.

Hráči Sásovej mohli opäť vyrovnať v úvode druhého polčasu, ale Ďurta nariadenú penaltu nepremenil. Z víťazstva sa nakoniec radovali Selce, keďže ich výhru poistil v 65. minúte Patrik Klačan. Jakub vycestoval do Prenčova, kde hral po prvom polčase nerozhodne 1:1. V druhej polovici duelu sa však roztrhlo vrece s gólmi. Hostia ich strelili až 6 a v 90. minúte svietil na výsledkovej tabuli stav 2:7.

I. trieda – 2. kolo

Favorit zo Slovenskej Ľupče pokračoval vo víťaznom ťažení na ihrisku Strelník, no výhra hostí sa nerodila ľahko. Do vedenia išli najprv domáci, keď si v 13. minúte zrazil loptu do vlastnej siete hosťujúci Hermánek. Odpoveď Ľupče prišla v 28. minúte zásluhou Luptáka a o minútu na to otočil výsledok v prospech hostí z bieleho bodu Klinec.

Diváci videli dramatický záver stretnutia, keď sa o vytúžené vyrovnanie postaral z penalty Szomor. Strelníky napriek tomu o všetky body prišli, keďže v závere vykúpili Ľupču Dula s Vaňom a hostia si tak odviezli všetky body. Poniky si doma presvedčivo poradili s Nemeckou, Lučatín deklasoval Jasenie, Brusno remizovalo s Osrblím a Tatran Čierny Balog triumfoval na pôde Heľpy.

II. trieda – 2. kolo

V súboji Tajova s Ľubietovou mali v prvom polčase navrch hostia, ktorí však spálili hneď niekoľko tutoviek, čo sa im napokon vypomstilo. V druhom polčase sa začala hra vyrovnávať a domáci strelili rozhodujúci gól v 56. minúte, keď brankár hostí Žáčik neskrotil loptu po rohovom kope a z dorážky sa presadil Rončák. Ľubietovej sa naďalej nedarilo prelomiť obranu súpera a tri body ostali v Tajove, ktorého výhru poistil v závere stretnutia Samson.

Malachov rozhodol o výhre s Riečkou už v prvom polčase, keď sa v rozmedzí desiatich minút presadili Šeliga, Daniš a Bartolovic. V 44. minúte pridal gól do šatne Sečkár a zápas sa v druhom polčas už len dohrával. Po hodine hry zvýšil na 5:0 Dvorský, ale Riečke sa podarilo streliť aspoň čestný gól, o ktorý sa postaral Halupka.

TJ Tatran Čierny Balog B – TJ Iskra Horné Pršany 7:1

ŠK Selce B – TJ Tatran Harmanec 3:2

TJ Slovan Pohronská Polhora – TJ Partizán Dolná Lehota 5:1

ŠK Sokol FO Staré Hory – FK Šalková B 3:5

TJ Slovan Tajov – FK Baník Ľubietová 2:0

TJ Slovan Malachov – ŠK Zornička Riečka 5:1

TJ Družstevník Mičiná – TJ Družstevník Dúbravica 3:1