S Fortuna ligou a II. ligou odštartovali minulý víkend aj súboje v slovenskom pohári – Slovnaft Cupe. V rámci 2. kola sa v ňom predstavili aj tímy z nášho regiónu.

Hráči Seliec favorita zo Zvolena potrápili

FK Sitno Banská Štiavnica vs. ŠK Badín 3:2 (0:2)

Góly: 63. Michalek, 69. Kminiak, 76. Michalek – 10. Brašeň, 15. Baláž. Zápas sledovalo 120 divákov.

Do novej sezóny IV. ligy Juh už nevstúpi JUPIE FŠ Mareka Hamšíka, ale klub sa premenoval na ŠK Badín. Počas letnej prestávky prišlo do tímu trénera Kováča viacero nových tvárí. Ani s ostrieľanými hráčmi ako Höger, Bíreš či Kohút však Badín nedokázal postúpiť cez Banskú Štiavnicu. Tá sa v lete spojila so Štiavnickými Baňami a bude pôsobiť v V. lige skupine C. Vstup do duelu lepšie vyšiel hosťom, keď už po štvrťhodine hry viedli po góloch Brašeňa a Baláža 2:0. Tento stav svietil na ukazovateli až do 63. minúty. Potom prišla trojgólová trinásťminútovka Banskej Štiavnice, ktorá duel zásluhou Kminiaka a Petra Michaleka otočila a po výsledku 3:2 sa teší z postupu do ďalšej fázy.

ŠK Selce vs. MFK Zvolen 0:2 (0:1)

Góly: 15. Kotora, 89. Krčmárik. Zápas sledovalo 280 divákov.

Piatoligové Selce pred vlastnými fanúšikmi privítali Zvolen. V MFK po zostupe do III. ligy nezostal kameň na kameni a s vymenenou jedenástkou chcel odštartovať sezónu úspešne. V 15. minúte začal napĺňať rolu favorita, keď sa presadil kapitán Igor Kotora. Domáci Selčania ale podávali bojovný výkon a stav 0:1 napriek hernej prevahe hostí vydržal až do 89. minúty. Vtedy sa presadil striedajúci Adam Krčmárik, ktorý len po štyroch minútach na ihrisku upravil na konečných 2:0.

FK Filjo Ladomerská Vieska vs. FK Šalková 0:3 (0:1)

Góly: 41. Zimnikoval, 72. Chovanec, 85. Tuček. Zápas sledovalo 100 divákov.

Šalková minulý rok zašla v pohári ďaleko a smelé ambície má aj túto sezónu. Proti Ladomerskej Vieske sa dokázala presadiť hneď trikrát. V 41. minúte otváral skóre stretnutia Maroš Zimnikoval. K nemu sa v 72. minúte pridal Chovanec a posledné slovo patrilo v 85. minúte Tomášovi Tučekovi. Náš štvrtoligový zástupca bez väčších problémov slávi postup do tretieho kola.

TJ Lovča vs. TJ Sokol Medzibrod 0:5 (0:3)

Góly: 9., 15. a 74. Pipich (tretí z 11m), 36. Selecký, 85. Kuzma. Zápas sledovalo 110 divákov.

Hráčom Medzibrodu unikol v minulej sezóne postup do III. ligy iba o vlások. Svoj prvý majstrovský zápas odštartovali výborne a dali zabudnúť na zbabraný záver ligy z posledných mesiacov. Na ihrisku piatoligovej Lovče zvíťazil Sokol jednoznačne 5:0. Základ svojho úspechu položil už v prvej 45-minútovke, keď sa postupne presadili dvakrát Pipich a Selecký. Po zmene strán Ivan Pipich najskôr dokonal hetrik a v 85. minúte spečatil debakel Radoslav Kuzma. Medzibrod po jasnom víťazstve smeruje do ďalšieho kola.

FK 09 Bacúch vs. MFK Spartak Hriňová 2:0 (1:0)

Góly: 37. Kurek, 65. Jakuba. Zápas sledovalo 200 divákov.

Domáce prostredie naplno využili futbalisti Bacúchu. Tí nevstupovali do duelu proti štvrtoligovej Hriňovej v pozícii favorita, no súpera z vyššej ligy dokázali vygumovať. Hriňová na Horehroní nedokázali streliť ani gól. Sama dvakrát inkasovala, keď sa gólovo presadili Kurek a Jakuba. Bacúch sa tak môže tešiť v Slovnaft Cupe na ďalšieho súpera.

MFK Iskra Hnúšťa vs. ŠK Prameň Kováčová 1:2 (0:1)

Góly: 78. Jakubec – 41. Giertl, 82. Kujan. Zápas sledovalo 100 divákov.

Kováčová po postupe do IV. ligy začala sezónu výborne. V Hnúšti otvoril skóre v 41. minúte Tomáš Geirtl a poslal Kováčovú do vedenia. V druhej časti síce dokázali domáci po góle Jakubca vyrovnať, avšak posledné slovo patrilo v 82. minúte Kujanovi, ktorý rozhodol o výhre 2:1 a postupe Kováčovej do tretieho kola.