Akcia mladých dobrovoľníkov a animátorov zo Saleziánskeho mládežníckeho strediska s názvom „Hecni sa!“ prispela aj tento rok k duchaplnému využitiu voľného času. Tri dni hecovania plné hier a dobrej zábavy končia dnes, posledný augustový deň.

Využívanie voľného času súčasnej mládeže je rôzne. V posledných rokoch však z ihrísk detí ubudlo a záujmu sa tešia sociálne siete a počítačové hry. Tento trend sa snažia zmeniť mladí zo Sásovej. Už tretí ročník street workovej akcie s názvom Hecni sa! deťom ukazuje, že lepšie, zábavnejšie a zdravšie využitie voľného času je pri športe a rôznych hrách. Pritom nie je potrebný žiadny hnev či nadávky, dôležitý je oddych, zábava, zmysluplné využitie voľného času a vznik nových priateľstiev.

Deti sa doposiaľ hecovali pri loptových hrách, slack line (lanodráhe), streľbe z luku, na skákacích chodúľoch či trampolíne, calcette či spoločenských hrách. V stredu pribudne štvorkolka, meče, živé figúrky, grafity či battle v podobe ťahania Vivara. V prípade, že vaše dieťa nevie, čo s voľným časom a má blízko k ihrisku pri opornom múre na Rudohorskej ulici, pošlite ho zabaviť sa. Posledné hecovanie začína o 16.00 h.

Hecnúť sa pritom deti nemusia len počas týchto dní. Dobrovoľníci a animátori, ktorí túto akciu pripravili, realizujú rôzny krúžky, stretká a hry aj počas školského roka, a to v Saleziánskom mládežníckom stredisku na Tatranskej ulici.

Viac foto nájdete TU