Predposledný októbrový víkend priniesol viacero zaujímavých meraní síl na futbalových trávnikoch v Banskej Bystrici a okolí. Šalková v derby zlomila odpor Jakuba v závere, béčko RSC Hamsik Academy dalo v Selciach desať gólov a Sásová otočila súboj o priebežné prvé miesto.

Zvolen ukončil sériu bez výhry, Podkonice vonku nebodovali

Treťoligové Podkonice mohli ísť v sobotu 21. októbra v Častkovciach do vedenia v 41. minúte, no kapitán hostí Matúš Turňa nepremenil penaltu. Domáci otvorili skóre v 78. minúte a hoci hostia vzápätí vyrovnali zásluhou Dáriusa Ruska, tri body ostali v Častkovciach, o čom rozhodol v 87. minúte svojím druhým gólom Adam Laurinec.

Peter Venglarčík, tréner FK Podkonice: „Okolnosti nás donútili improvizovať a dostali sme sa do situácie, kedy sme potrebovali nahradiť hráčov, ktorí nemohli nastúpiť. Ukázalo sa to ako citeľná strata. Na druhej strane, aspoň nám to dalo nejaké odpovede na otázky, ktoré by sme inak hľadali iným spôsobom. Cez to všetko si myslím, že sme v Častkovciach nemali prehrať, ale náš výkon bol taký mdlý, bez emócie. Boli sme takí nijakí. Ešte sme takýto výkon nepodali. Bolo vidno vôľu niektorých hráčov, ktorí to chceli strhnúť na seba, ale nešlo nám to. Cez to všetko sme dobre bránili. Škoda penalty, ktorú sme nepremenili, ale to sú veci, ktoré sa stávajú. Nerobím z toho žiadnu tragédiu. Mrzí ma, že sme inkasovali z dvoch štandardných situácií, aj keď na prvý gól sme veľmi rýchlo zareagovali. Som veľmi rád za Dáriusa Ruska, lebo predtým veľmi dlho neskóroval. Presadil sa peknou individuálnou akciou. Pozitívom bol aj výkon Matúša Hudáka, ktorý myslím za celý zápas neprehral ani jeden defenzívny hlavičkový súboj. Mrzí nás inkasovaný gól v závere zápasu. Myslím si, že bránenie štandardných situácií je o osobnej zodpovednosti a vôli byť ochotný inkasovať nejaký úder. To sa asi ani nedá natrénovať. Budeme hľadať spôsob, ako donútiť hráčov k väčšej zodpovednosti a ochote.“

Futbalisti Zvolena v 12. kole III. ligy Západ ukončili svoje 6-zápasové čakanie na víťazstvo. V Malackách hrali dlho bez gólov, no v 67. minúte poslal hostí do vedenia Matej Starší. O pár minút neskôr zvýšil na 0:2 Matúš Lichý a po červenej karte na domácej strane ešte v závere upravil na konečných 0:3 Viktor Tóth.

III. liga Západ – 12. kolo

OK Častkovce – FK Podkonice 2:1 (0:0)

Góly: 78. a 87. Laurinec – 79. D. Rusko. ŽK: 58. Laurinec, 89. Martišiak – 45. Selecký, 82. Gonda. Rozhodovali: Somoláni – Tokoš, Dubravec. Diváci: 130.

Zostava FK Podkonice: Gábriš – Očenáš, Turňa (C), Hudák – Patrnčiak, Gonda, Melich, Molčan – Selecký (72. D. Rusko), Kostúr, Mózer.
Tréner: P. Venglarčík.

FC Žolík Malacky – MFK Zvolen 0:3 (0:0)

Góly: 67. Starší, 74. Lichý, 86. V. Tóth. ŽK: 63. Carvalho – 76. Muráň, 83. P. Telúch. ČK: 76. Kachnič. Rozhodovali: Kukan – Slatárovič, Obertová. Diváci: 173.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Gaško, V. Tóth, Konder (89. Štefko), P. Telúch (89. Sudimak), Šteiniger, Snitka (C) (86. Bobok), Sučák (54. Muráň), Solivajs, Lichý, Starší (86. Blahutiak).

Badín prehral rozdielom triedy

Štvrtoligový Badín sa v nedeľu 22. októbra predstavil v Bešeňovej. Domáci vyhrali presvedčivo aj vďaka dvom penaltám, pričom obe premenil strelec hetriku Štefan Zošák.

Miroslav Hudec, tréner ŠK Badín: „Z našej strany úplne zbabraný zápas, ktorý sa hral na ťažkom teréne. Prvý polčas sme mali hru pod kontrolou, ale dokázali sme si vypracovať jedinú čistú gólovú šancu. Tú mali aj domáci, ktorí išli do vedenia po vymyslenej penalte. Na začiatku druhého polčasu sme mali dobrú príležitosť na vyrovnanie, ale neboli sme úspešní a po našej chybe sme inkasovali druhý gól. V snahe o vyrovnanie sme nevyužili ďalšie dve šance, pán rozhodca nám odoprel pokutový kop. Postupne sme znervózneli, začali sme kopiť chyby a prišla druhá, už oprávnená penalta. Následne prišiel opäť po hrubej chybe štvrtý gól, a bol z toho debakel. Nedokázali sme zareagovať na vývoj zápasu, po druhom inkasovanom góle sa nám to celé zosypalo. K pánovi hlavnému rozhodcovi sa vyjadrovať nebudem, ale už dopredu vedel, kto dnes musí vyhrať.“

Medzibrod napokon v nedeľu nehral, ale už v stredu 25. októbra o 14.30 h ho čaká veľký zápas, keď v rámci 4. kola Slovnaft Cupu privíta Žilinu.

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 11. kolo

OŠK Bešeňová – ŠK Badín 4:0 (1:0)

Góly: 45. (pen.), 70. (pen.) a 73. Zošák, 51. Kalanka. ŽK: 28. Janiga, 45. Fula. Rozhodovali: Matula – Behančín, Ukropová. Diváci: 100.

Zostava ŠK Badín: J. Kučera – Žilinec, Pavlík, V. Slovák, Kolláti, M. Caban, Koctúr (67. Hernandez), A. Urgela (81. Mesiarik), Bíreš (C) (77. M. Giertl), Rafanides (67. R. Studený), R. Valent.

Ľupča vyrovnala v samom závere

Piatoligová Slovenská Ľupča privítala v nedeľu Slovenské Ďarmoty. Prítomní diváci čakali na prvý gól až do 82. minúty, a dali ho hostia. Domáci ale v samom závere zachránili aspoň bod, keď sa z bieleho bodu presadil kapitán Peter Lakomčík.

V. liga skupina Juh – 11. kolo

OFK Slovenská Ľupča – FK Slovenské Ďarmoty 1:1 (0:0)

Góly: 90. P. Lakomčík (pen.) – 82. Koncz. ŽK: 72. M. Bartoš, 72. Foltáni, 75. J. Medveď – 72. Gallo. Rozhodovali: Varga – Remeň, Števček. Diváci: 200.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Sládeček, P. Lakomčík (C), J. Medveď, Vaňo (46. M. Bartoš), V. Giertl, Vajda (46. Hamza), Riša, Čief, Foltáni (77. Majer), Kostúrik (55. Dula).

Sásová otočila šláger v početnej prevahe

Šiestoligová Sásová bojovala v sobotu doma s nováčikom z Látok o čelo tabuľky. Domáci sa ujali vedenia v 34. minúte zásluhou Michala Brašeňa, ale už o 5 minút neskôr platil stav 1:2. V 67. minúte však išiel predčasne pod sprchy vylúčený hráč Látok a hráči Sásovej početnú prevahu využili parádne. Hrdinom domácich sa stal Oto Malík, ktorý zásahmi zo 69. a 79. minúty poslal svoj tím na priebežnú prvú priečku.

V sobotu od 17.00 h sa pod umelým osvetlením odohralo mestské derby medzi Šalkovou a Jakubom. Domáci vyhrávali od 35. minúty po góle Jána Šimčíka, no vlastným gólom pomohli hosťom v 69. minúte vyrovnať. Tento duel napokon rozhodla letná posila Šalkovej Ján Štubian, ktorý dal v záverečnej 10-minútovke dva góly.

Tabuľkou stúpa B-tím treťoligistu RSC Hamsik Academy Banská Bystrica, ktorý vyhral posledných 5 zápasov, a to so skóre 32:4. V nedeľu naložili domácim, a teraz už posledným Selciam desiatku, na ktorej sa gólovo podieľali len traja hráči.

Priechod prehrával v nedeľu v Hliníku nad Hronom už od 11. minúty. Vyrovnať mohol kanonier hostí Martin Štulajter, no v 20. minúte pokutový kop nepremenil. Domáci v 67. minúte zvýšili na konečných 2:0.

VI. liga skupina C – 11. kolo

ŠK Sásová – TJ Družstevník Látky 3:2 (1:2)

Góly: 34. Brašeň, 69. a 79. Malík – 37. Vreštiak, 39. Kurák. ŽK: 41. Tkáč – 41. Halaj, 69. Kubiš, 71. Gondáš. ČK: 67. Halaj (po druhej ŽK). Rozhodovali: Laššák – Kaliňák, Kováč. Diváci: 200.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Brašeň (77. M. Turčan), Malík (88. Stacho), Hrudkay, Marković, Tkáč, Straka, O. Poljovka, Ďurta, Savić, R. Turčan (46. Radoš).
Tréner: A. Dubovický.

FK Šalková – TJ ŠK Sokol Jakub 3:1 (1:0)

Góly: 35. Šimčík, 81. a 87. Štubian – 69. Revaj (vla.). ŽK: 78. R. Greško, 90. Kubacký. Rozhodovali: Palider – Tokár, Mikloš. Diváci: 120.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pet. Dobrík (C), Štubniak, Revaj, Šimčík (83. Alakša), Mikulec, Majer, Palovič, Štubian (88. Tuček), Lašút (61. Pav. Dobrík), Matis (83. O. Chovanec).
Tréner: D. Vernarský.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Nemček – Badinský, Kupec (C), Kubacký, Bednár, R. Greško, Trnka, Ševčík, Kútik, Laktiš (87. D. Greško), Handzuš (79. Datko).
Tréner: J. Slobodník.

FK Selce – RSC Hamsik Academy B 0:10 (0:7)

Góly: 2., 38. (pen.) a 45. (pen.) Puškár, 6., 43., 56. a 84. Kukučka, 31., 41. a 59. Repa. Bez kariet. Rozhodovali: Kruppa – Medveď, Schober. Diváci: 120.

Zostava FK Selce: M. Kučera – S. Caban, Uhliarik, Švantner, Králik, Zbránek, Klačan (C), Jančík, Miartuš, Penksa, V. Túry.
Tréner: P. Flasík.

Zostava RSC Hamsik Academy B: Blažek – Ceniga (46. Hraško), B. Túry, Griglak, Novak (62. M. Mazúch), Repa (62. A. Mazúch), Nketan (46. Palko), Puškár, Fofe, E. Mlynárik (55. Baitar), Kukučka.
P. Zlevský.

Obecný futbalový klub Hliník nad Hronom – OFK 1950 Priechod 2:0 (1:0)

Góly: 11. Gordulič, 67. Domiňák. ŽK: 20. M. Greško, 45. Mališ – 45. Ondrejka. Rozhodovali: Hedvigy – Fajčík, Kováč. Diváci: 100.

Zostava OFK 1950 Priechod: Vesel (C) – Šinkovkin, Vozár, P. Reptiš, Ondrejka, Sojak, Zehnal, Bálint, Rakyta, Barta (71. Sultangaliyev), Štulajter.

Dramatický záver v Brusne

Brusno v nedeľu v rámci 11. kola 7. ligy ObFZ BB vyhrávalo nad neďalekou Ľubietovou po polčase 2:0 zásluhou Mateja Parobeka a Dávida Marka, a tak sa zdalo, že hosťujúci Baník zaznamená tretiu prehru v rade. Po zásahoch Michala Lakomčíka a Jakuba Kobzáka však v 81. minúte platil stav 2:2. Duel vyvrcholil dramatickým záverom, keď v nadstavenom čase najprv Samuel Strýček prinavrátil Brusnu vedenie a vzápätí stihol vyrovnať na konečných 3:3 svojím druhým gólom Lakomčík.

Víťazná šnúra Malachova sa zastavila na troch zápasoch, keďže hosťujúci Hronec ho v nedeľu zdolal rozdielom triedy.

Hiadeľ zakončil jeseň prvou stratou bodov

Hiadeľ bol blízko k zavŕšeniu dokonalej jesene, no B-tím Priechodu v poslednom tohtoročnom kole 8. ligy ObFZ BB uštedril doma v Balážoch lídrovi tabuľky prvú stratu bodov po výsledku 6:2. Hostia pritom po polčase vyhrávali 1:2.

Harmanec bude zimovať na druhom mieste, keďže rozdielom triedy vyhral na ihrisku rozbehnutého Tajova.