Na väčšinu futbalových tímov nášho regiónu čakali predposledné zápasy sezóny. Bližší pohľad na ne Vám ponúkame v kompletnom sumári nižších súťaží.

TIPOS III. liga Stred – 27. kolo

Rimavská Sobota si postrážila konečné druhé miesto. Fiľakovo prišlo o už aj tak teoretickú šancu na druhé miesto, keď doma podľahlo najtesnejším rozdielom Námestovu. Autorom rozhodujúceho gólu bol Patrik Chovan. Rimavskej Sobote tak stačila remíza 1:1 s Krásnom nad Kysucou. Zvolenčania cestovali v nedeľu do Lučenca, kde mu podľahli tesne 0:1. Hrdinom Novohradu sa stal Tomáš Mészáros vďaka gólu z 53. minúty. Futbalisti Lučenca vrátili Zvolenčanom prehru 2:0 z jesene. Martin zo súboja s istým majstrom Ružomberkom B dokázal vydolovať bod. Od 31. minúty ťahal za kratší koniec po otváracom góle Legnaniho. Deľbu bodov zariadil hneď na začiatku druhého polčasu Mlynár. Posledná Čadca nebodovala, predposledná Liptovská Štiavnica zdolala Poltár a len vinou horšieho skóre je v tabuľke pod ním. Rezervný tím železiarov ťahal za kratší koniec v Žarnovici, kde sa mu nepodarilo skórovať. Už od 20-tej minúty hrala Podbrezová bez vylúčeného Ludhu. Hru v početnej výhode využil ako správny kapitán dvomi zásahmi Lukáš Štefanka, na konečných 3:0 upravil Oleksandr Kovchar.

Rakytovce zvíťazili v Šalkovej a udržali sa v hre o titul

V IV. lige pokračuje dramatický boj o titul medzi Kováčovou a Rakytovcami. Pred týždňom v ich mimoriadne dôležitom vzájomnom zápase uspel ŠK Prameň a dostal sa na čelo tabuľky s náskokom jediného bodu práve pred rakmi. Kováčová chcela zvládnuť povinnú jazdu v Hriňovej a podarilo sa jej to. Gólman Polóny si udržal čisté konto, jeho spoluhráč René Duda zaznamenal obidva góly. Na Rakytovce čakal ťažší súper v podobe Šalkovej. Výborný vstup ašpiranta na titul zariadili Yaroslav Vazhkyi a Michal Konder a už v 14-tej minúte raky vyhrávali 0:2. Domáci avšak reagovali bleskovo a v 33. minúte po presných strelách dvoch Tomášov – Tučeka a Mikulca bolo vyrovnané. Rozhodnutie prišlo v 62. minúte. Patrik Podkonický gólom na 2:3 udržal šance Rakytoviec na prvé miesto. Fotogalériu zo zápasu nájdete na konci článku. V záverečnom kole Šalková môže pomôcť Rakytovciam, ak uchmatne nejaký ten bodík lídrovi tabuľky. Rakytovce budú hrať taktiež o týždeň v nedeľu a to doma so Slovenskými Ďarmotami. Na opačnom konci tabuľky si posledná Nová Baňa si rozdielom triedy poradila s Tornaľou. Bodovať sa nepodarilo predposlednej Detve. Badín sa totiž s domácimi fanúšikmi rozlúčil víťazstvom 1:0, ktoré zariadil v posledných okamihoch hry Martin Giertl. Medzibrod otočil stretnutie na horúcej pôde v Čiernom Balogu. Ešte v 71. minúte prehrával s Partizánom 2:0, no bleskové tri góly v rozmedzí štyroch minút znamenali triumf 2:3. Strelcami hostí boli Peter Belko, Robert Studený a Peter Sokol. Ich tím si tak postrážil tretiu priečku.

MFK Spartak Hriňová vs. ŠK Prameň Kováčová 0:2
FK Šalková vs. FK Rakytovce 2:3 (fotogalériu nájdete na konci článku)

V. liga skupina C – 25. kolo

V poradí 25. kolo otvorila stredajšia predohrávka Seliec s Lovčou. Selčania prehrávali po zásahoch Biena a Neuschla v 49. minúte 0:2. O šesť minút na to mohol zrejme definitívne rozhodnúť Kučera, ale nepremenil pokutový kop. V 76. minúte vykresal iskru nádeje Ján Smatana gólom na 1:2, ale vyrovnať sa napokon domácemu ŠK nepodarilo. Druhý tím V. ligy skupiny C Jakub sa lúčil s domácimi divákmi v nedeľu, keď privítal Hrochoť. Po úvodnom góle Tomáša Klinca bol Sokol blízko k trom bodom, ale v 80-tej minúte na konečných 1:1 vyrovnal Ján Poničan. Sásovú čakal tvrdý oriešok a to domáci Lieskovec. Zaskočil ho Maroš Choma a už v šiestej minúte sa Sásovčania ujali vedenia. Posledné slovo mal ale domáci OFK. Konkrétne Michal Vronský, ktorý v 82. minúte stanovil výsledok 1:1. Vypadávajúci Prenčov odohral posledný domáci zápas sezóny v nedeľu proti Bzovíku. Súboj posledného celku s predposledným nemal víťaza. Víťaz ligy Podkonice nepoľavuje. Ladomerskú Viesku zdolal 4:1, pričom si hetrik pripísal Martin Sedliak.

I. Trieda – 25. kolo

Strelníky a Nemecká bojujú o záchranu. Prvý menovaný v domácom prostredí narazil na tvrdý oriešok v podobe Priechodu. Druhý tím tabuľky urobil so Šajbou krátky proces. K výsledku 0:7 prispel najviac hetrikom Martin Štulajter. Strelníky strácajú aj po predposlednom kole na Nemeckú tri body, pretože aj Sokol vyšiel bodovo naprázdno. Na ihrisku Brusna držal do uplynutia polhodiny hry po vyrovnaní Ondreja Bartoša remízový stav. Domáci ale v priebehu 25-tich minút trikrát skórovali a strhli tri body na svoju stranu. V súboji tabuľkových susedov sa stretla Slovenská Ľupča s Čiernym Balogom. OFK sa ujal vedenia v úvode druhého dejstva zásluhou Petra Lakomčíka. V 57. minúte, respektíve v 58. minúte bol na strane hostí vylúčený Štulrajter, na strane domácich Foltáni. Rozuzlenie drámy prišlo v samotnom závere, keď spečatil výhru Ľupče Anton Debnárik. Majstrovskému Breznu stále nevyschol strelný prach. V sobotu si to odnieslo Osrblie, ktoré inkasovalo sedemkrát. Z toho trikrát z kopačky Ivana Krajčiho. Valaská nezvládla duel na Ponikoch, naopak Braväcovo si pripísalo plný bodový zisk za tesnú výhru 3:2 s Jasením. A tak je Sokol blízko k umiestneniu sa na tretej pozícii.

II. trieda skupina A – 25. kolo

Po minulotýždňovej jednoznačnej výhre 8:1 nad Dúbravicou mala Šalková B postupové karty vo svojich rukách. Jej najväčší rival podľa predpokladov uspel v Hronseku. Šalková takmer súbežne hrala v Malachove. A taktiež nepripustila zaváhanie. Úradoval tam najmä Marek Jobko, ktorý prekonal brankára Babušáka až štyrikrát. Jeho kolega Jozef Mesík si pripísal dva góly a spolu stanovili skóre 0:6. A tak Šalkovčania mohli v sobotu predčasne oslavovať zisk titulu. Ľubietovej sa v tomto ročníku proti B-čku Seliec darí, čo potvrdili v sobotu na Balážoch. V prvom polčase sa presadil Jezný a Sauka, v druhom Paško a Garaj. Stanovili tak jednoznačnú výhru Baníka 0:4. Horné Pršany doma podľahli Tajovu a zostávajú na dne tabuľky. Predposledný Hiadeľ mal cez víkend pauzu. Riečka v nedeľu vyzvala Staré Hory a poradili si s nimi. Obranu Sokola prekonali Ivan Širka a Branislav Halupka a vďaka víťazstvu 2:0 sa Zornička dostala na tretie miesto práve na úkor Starých Hôr. Na bronzové umiestnenie si zálusk robil aj Harmanec, ten ale stratil dva body po remíze s Mičinou. A to ešte v 84. minúte prehrával rozdielom dvoch gólov. V spomínanej minúte znížil Daniel Kiedžuch a už o dve minúty bod pre Tatran zachránil druhým presným zásahom Miroslav Rýs.

TJ Slovan Malachov vs. FK Šalková B 0:6
ŠK Selce B vs. FK – Baník Ľubietová 0:4
TJ Družstevník Mičiná vs. TJ Tatran Harmanec 3:3
TJ Hronsek vs. vs. TJ Družstevník Dúbravica 1:4
TJ Iskra Horné Pršany vs. TJ Slovan Tajov 2:5
ŠK Zornička Riečka vs. ŠK Sokol FO Staré Hory 2:0