Od roku 1969 registruje hudobný svet formáciu Uriah Heep, ktorá aj keď vo výrazne pozmenenom zložení, funguje dodnes a stále tvorí nové skladby poctivého rocku.

A nielen skladby z nového albumu Into the wild, ale aj hity, na ktorých vyrástlo niekoľko generácií v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch, sa v utorok večer rozozvučali banskobystrickým klubom Ministry of Fun, kam týchto svetoznámych rockerov v rámci celosvetového turné pozvala banskobystrická umelecko produkčná agentúra MANA. Zaplnený klub najskôr zahriala tunajšia hardrockovo-metalová formácia Broken Rain, ktorej tvorba je mimochodom inšpirovaná aj Uriášmi. Hlavné hviezdy večera už potom predviedli takmer dvojhodinovú show. Na jej začiatku sa samozrejme najhorlivejšieho privítania divákov dočkal dnes už jediný pôvodný člen Uriah Heep – Mick Box, ktorý potom spolu so spevákom Berniem Shawom viedol exkurziou skvelej rockovej hudby.

Aj keď spev kanadského speváka Shawa sa na koncertoch tohto zoskupenia už tradične stráca v tónoch skvelej hudby jeho kolegov, celkovo dokázali títo hudobní veteráni rozprúdiť krv v žilách každému, kto v utorok večer nezaváhal a navštívil banskobystrické Ministry of Fun. Uriáši sa o to starali nielen správne zvoleným miešaním overených hitov s novými, o nič menej kvalitnými skladbami, ale aj zapájaním publika do svojho vystúpenia.

Rockeri, ktorí sa okrem pár slovenských výrazov naučili aj čo to o kvalite banskobystrického piva, zapojili dokonca niekoľko na mieste vybraných divákov do zábavy priamo na pódiu. Nezabudnuteľné momenty prítomným navodili aj interpretáciou svojho pôvodného a skutočne už kultového hitu Lady in black, ktorú už s Uriášmi spievali jednoducho všetci diváci rôznych vekových kategórií, ktorí na koncert pricestovali z celého Slovenska.

Svetové turné Uriášov pokračuje už dnes v Budapešti, potom zavítajú do Ruska, Južnej Ameriky a december bude patriť koncertom v Británii.