Aj tento víkend portál BBonline.sk nechýbal na vybraných zápasoch nižších futbalových súťaží v regióne. Pred víkendom tretí celok II. triedy skupiny A – Riečka, cestovala v nedeľu do Ľubietovej.

FK Baník Ľubietová sa zatiaľ v sezóne trápi najmä strelecky, aj preto zatiaľ nazbierali len sedem bodov do tabuľky. Aj tie však zároveň získali pre solídnu defenzívu, keď patria medzi tímy s najnižším počtom inkasovaných gólov v súťaži. Aj to bolo znamením, že jasný favorit zápasu – Riečka, to nebude mať jednoduché.

Ľubietová sa do svojho súpera pustila od úvodu v duchu favorit – nefavorit a diváci, ktorí v nedeľu v Ľubietovej na futbal prišli, ľutovať nemuseli. V 9. minúte Frederik Sauka po štandardnej situácii otváral skóre stretnutia, ale odpoveď z kopačky Igora Knoppa prišla už v 15. minúte. Zápas potom poznačilo vylúčenie domáceho útočníka Maroša Sobotníka, ktorý bránil akciu súpera len stiahnutím protihráča. Aj v oslabení však Turčanovi zverenci dokázali znovu skórovať a viesť v zápase. V 29. minúte sa presadil Matej Garaj. Sieť na opačnej strane sa však vlnila už o tri minúty na to. A znovu sa o to postarali domáci, nešťastne totiž loptu do vlastnej siete usmernil Peter Štulrajter – 2:2.

Do druhého polčasu tak tímy nastupovali znovu za vyrovnaného stavu, avšak početné oslabenie sa na hre Ľubietovej začalo prejavovať, a to aj napriek viacerým striedaniam. Šance si domáci dokázali vytvoriť, ale gólová radosť už bola len na strane hostí. V 60. minúte sa o to postaral Adam Šimiak a na konečných 2:4 napokon zvýšil v 79. minúte Branislav Halupka.

„Ďalšia domáca strata bodov so silnou Riečkou, ktorej sme ale boli vyrovnaným partnerom, nás mrzí. Žiaľ, už od 20. min sme hrali o jedného hráča menej po vylúčení Sobotníka, napriek tomu sme so súperom držali celý zápas krok, no znova sme zlyhali v koncovke, keď sme nevyužili množstvo dobrých šancí. Súper strelil až tri góly po rohových kopoch, my sme taktiež skórovali po rohu, keď sa hlavou presadil Garaj a z priameho kopu krásne skóroval Frederik Sauka. Mrzí nás, že sme sklamali pred veľmi peknou návštevou, no myslím si, že futbal sa musel páčiť,“ zhodnotil po zápase domáci tréner Leoš Turčan.

FK Baník Ľubietová – ŠK Zornička Riečka 2:4 (2:2)

Góly: 9. Sauka, 29. Garaj – 15. Knopp, 32. Štulrajter (vl.), 60. Šimiak, 79. Halupka. ŽK: – 81. Petráň, 90. Šimiak (obaja Riečka). ČK: 20. Sobotník (Ľubietová) – po stiahnutí protihráča v šanci. Zápas v Ľubietovej sledovalo 40 divákov.

Zostava FK Baník Ľubietová: Žáčik – Hiadlovský (55. Kolík), Jezný, Dien (79. Benč), Zajac, Valach, Sauka, Štulrajter (55. Bognár), Grofčík (65. Krištofič), Garaj, Sobotník.

Zostava ŠK Zornička Riečka: Muránsky – Solivajs (59. Halupka), Ondrejka (59. Necpal), Širka, Nesteš (68. Karlík), Petráň, Náčin, Bielik, Ráno, Knopp, Šimiak.

Riečka privíta na budúcu nedeľu o 14.30 h na domácom trávniku Harmanec. Ľubietová sa v rovnakom čase predstaví na Hornej Mičinej.

13 TJ Partizán Hiadeľ 10 1 0 9 14:40 3

Kompletný sumár víkendových zápasov v nižších futbalových súťažiach v regióne nájdete na BBonline.sk v pondelok popoludní.