Futbalové kluby hrajúce II. triedu majú vďaka sviatočnému dňu anglický týždeň. Prinášame Vám sumár utorkových zápasov II. triedy s fotogalériou zo zápasu Riečka – Michalová.

Staré Hory si brúsili zuby na lídra z Ľubietovej a do utorkového zápasu poskladali silnú zostavu, ktorá narobila Baníku veľké problémy. Všetko podstatné sa udialo v druhom polčase, keď mohli ísť domáci do vedenia v 63. minúte z pokutového kopu, no brankár hostí Žáčik chytil strelu Kucbela. Tentokrát platilo pravidlo nedáš dostaneš a v 70. minúte sa v skrumáži presadil hosťujúci Šimko. Ľubietová aj vďaka ďalším skvelým zákrokom Žáčika najtesnejšie vedenie ubránila a po nedeľnej remíze s Harmancom sa opäť vrátila na víťaznú vlnu.

Riečka chcela nadviazať na nedeľnú výhru so Starými Horami doma proti Michalovej. Hostia ale po prvej 45-minútovke viedli po góle Goceliaka z 32. minúty. Druhý polčas patril domácim, ktorí 56. minúte vyrovnali zásluhou Halupku a 63. minúte už viedli 2:1 po góle Šimčíka. Skvelú pasáž Riečky zavŕšil v 72. minúte svojím druhým gólom Halupka, čím poslal svoj tím do vedenia 3:1. Domácich pribrzdil vlastný gól Necpala, no tri body ostali v Riečke, keďže v samom závere poistil výhru domácich gólom na 4:2 Ráno.

Horné Pršany boli pred utorkovým kolom na víťaznej vlne a tentokrát chceli ozbíjať o body v derby zápase tabuľkovo vyššie postavený Malachov. Tento plán však už v 2. minúte narušil úvodným gólom hostí Giertl a vďaka jeho gólu viedol Malachov po prvom dejstve 0:1. V 67. minúte zdvojnásobil vedenie hostí Nehéz, no už zakrátko znižoval na 1:2 Krajčír. Mužstvu Horných Pršian sa však už nepodarilo streliť vytúžený vyrovnávajúci gól a tri body z derby si tak odviezol Malachov. V súboji dvoch B-tímov nedala Šalková šancu Balážom, Mičiná doma podľahla Dolnej Lehote, Tajov vyhral po 8-gólovej prestrelke na pôde Pohronskej Polhory a rezerva Tatrana Čierny Balog si poradila s Harmancom.

FK Selce B – FK Šalková B 1:10 (0:4)

Góly: 88. A. Slobodník – 33. Hrabáč, 35. Jobko, 37., 55., 71., 77. a 78. M. Štulajter, 38. Tuček, 49. Paršo, 53. Roško.

TJ Iskra Horné Pršany – TJ Slovan Malachov 1:2 (0:1)

Góly: 71. Krajčír – 2. P. Giertl, 67. Nehéz. ŽK: 25. T. Handzuš, 58. I. Krnáč, 58. M. Kapusta, 79. T. Lešták – 85. L. Dvorský.

ŠK Zornička Riečka – TJ Slovan Michalová 4:2 (0:1)

Góly: 56. a 72. Halupka, 63. J. Šimčík, 90. Ráno – 32. Goceliak, 75. Necpal (VG). ŽK: 76. Halupka, 85. Solivajs – 5. Dianiška, 27. Vlček.

TJ Družstevník Mičiná – TJ Partizán Dolná Lehota 1:2 (0:1)

Góly: 59. Dula – 38. Hippík, 80. Hurák (PK). ŽK: 33. Dian, 55. Piecka.

ŠK Sokol FO Staré Hory – FK – Baník Ľubietová 0:1 (0:0)

Góly: 70. Šimko. ŽK: 38. Löbb, 55. Kaliský – 79. Sobotník, 89. Lakomčík.

TJ Slovan Pohronská Polhora – TJ Slovan Tajov 3:5 (0:3)

Góly: 64. Tyčiak (PK), 68. a 87. M. Berky – 18., 28. (PK), 36. a 49. Samson, 90. I. Országh. ŽK: 55. Tyčiak, 75. Leško, 81. Horňák – 73. M. Kucka.

TJ Tatran Čierny Balog B – TJ Tatran Harmanec 3:1 (0:0)

Góly: 57. Muránsky, 68. P. Pančík, 90. Kliment – 86. M. Rýs. ŽK: 47. M. Kováčik – 39. S. Pepinović, 50. Rečkovič.