Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica privítali v prvom stretnutí skupiny o 5. až 8. miesto nováčika extraligy žien zo Spišskej Novej Vsi. Pumy splnili úlohu favorita a posledný tím po základnej časti zdolali vysokým rozdielom. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Bystrické pumy si vypracovali znamenitý náskok už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali o 15 bodov. V podobnom duchu sa niesol aj zvyšok zápasu, pričom domáci tím dokázal pokoriť 20-bodovú hranicu aj v tretej 10-minútovke. Bystričanky dovolili v poslednej časti hry súperkám zaznamenať len jediný bod a do nadstavbovej časti vstúpili vysokým víťazstvom.

Pumy dominovali najmä v úspešnosti streľby za dva body, keďže premenili takmer dve tretiny dvojkových pokusov. V ofenzíve sa najviac darilo 14-bodovej Janštovej. O bod menej zaznamenala Striešová a Kollárová, pričom až päť hráčok bystrického tímu si pripísalo dvojciferný počet bodov.

Milan Špiner, tréner BK ŠKP 08: „Spišská Nová Ves je najmladším družstvom v extralige a páči sa mi, že tento klub robí s mládežou. My sme chceli v zápase držať vysoké tempo a sústredili sme sa na to, aby sme nevypustili žiadnu situáciu. Všetky hráčky sa to snažili plniť a teší ma, že sa stotožnili s cieľom, ktorý som nastolil. V neposlednom rade musím spomenúť tímovosť. Dnes bola na veľmi vysokej úrovni a myslím si, že dievčatá ťahali v každej jednej situácií za jeden povraz.“

Nina Janštová, hráčka BK ŠKP 08: „Išli sme do zápasu s tímovým nasadením a samozrejme i s cieľom vyhrať. Snažili sme sa, aby každá hráčka dala kôš. To sa nám takmer podarilo. Odohrali sme celkovo dobrý zápas. Myslím si, že sme podali dobrý výkon. Každá jedna z nás zo zostavy mala možnosť si zahrať a dostala i dosť času na palubovke. Víťazstvo bolo povinné, predsa len, bol to slabší súper.“

Extraliga žien – Skupina o 5.-8. miesto – 1. kolo – 16. 1. 2021 – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠKBD Spišská Nová Ves 80:27 (23:8, 18:9, 21:9, 18:1)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Janštová 14, Kollárová 13, Striešová 13, Vargová 11, Holíková 10, Belušová 5, Van Dalen 5, Šimčíková 4, Neuschlová 2, Matejčíková 2, Mesíková 1, Malovcová.

TH: 10/20 – 2/7. Trojky: 6/20 – 5/28. Fauly: 9 – 17.

Bystrické pumy sa najbližšie predstavia opäť na domácej palubovke, kde v sobotu, 23. januára o 18.00 h  privítajú basketbalistky Popradu.