Bystrické pumy sa po štvrtkovej prehre v Ružomberku stretli v sobotu s rovnakým súperom, tentokrát na domácej palubovke v športovej hale na Štiavničkách. Bystrické basketbalistky nastúpili opäť v juniorsko-kadetskom zložení bez viacerých skúsených hráčok. Zo stretnutia 14. kola extraligy žien vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Favorizované Ružomberčanky dominovali už od úvodu stretnutia, keď po dvoch minútach viedli 0:7 a prvú štvrtinu zakončili s 13-bodovým náskokom. Ten sa počas nasledujúceho priebehu zápasu výrazne navyšoval v prospech hosťujúceho tímu. Najviac bodov priniesla posledná 10-minútovka, pričom aspoň v nej nastrieľali bystrické pumy viac ako 10 bodov. V štvrtej štvrtine to padalo najviac aj basketbalistkám Ružomberka, ktoré v poslednej časti hry zaznamenali 23 bodov.

Hosťujúce hráčky boli celkovo úspešnejšie v streľbe za dva body a premenili aj viac ako tretinu svojich trojkových pokusov. V ofenzíve sa mohli spoľahnúť najmä na Nicole Enabosi, ktorá zaznamenala 21 bodov. Najlepšou strelkyňou na domácej strane bola 9-bodová Nina Janštová. Bystrické pumy tak s omladeným kádrom bez viacerých opôr vysoko podľahli favoritovi z Ružomberka.

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08: ,,Proti Ružomberku sme odohrali druhý zápas v juniorsko-kadetskom zložení a znovu sme sa niekam posunuli. Hlavne v druhom polčase sme zagresívnili svoj prejav tak v obrane, ako aj v útoku. Dievčatá ukázali, že vedia hrať basketbal a je len na nich, ako budú napredovať ďalej.“

Simona Neuschlová, hráčka BK ŠKP 08: ,,Dnes sme opäť nastúpili v juniorskom zložení, ale aj napriek tomu sme sa znovu pokúšali podať slušný výkon ako vo štvrtok, čo sa nám darilo najmä v druhom polčase.  Začali sme hrať agresívnejšie v útoku aj v obrane a skúšali sme si dnes veľa aj zónovú obranu. S našim výkonom som spokojná, aj keď kvalita bola jasne na strane súpera.“

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Myslím si, že sme sa zlepšili oproti minulému zápasu, najmä v obrannej fáze, takže s tým môžem byť spokojný. V prvom polčase sme hrali lepšie než v tom druhom, no mrzí ma, že sme zahodili priveľa trestných hodov, až jedenásť. To by sa nám nemalo stávať. Zlepšili sme sa však v určitých veciach, ktoré sme chceli zlepšiť oproti poslednému zápasu, takže všeobecne panuje na mojej strane spokojnosť.“

Extraliga žien – 14. kolo – 9.1.2021 – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 33:77 (8:21, 5:16, 8:17, 12:23)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Janštová 9, Oborilová 5, Kollárová 5, Žilinská 4, Mesárošová 3, Holíková 3, Vargová 2, Malovcová 2, Šimčíková, Neuschlová, Mesíková.

TH: 9/18 – 12/23. Trojky: 2/17 – 7/20. Fauly: 18 – 16.

8 SNV ŠKBD Spišská Nová Ves 483:1126 0/6 (0,00%) 0/7 (0,00%) 0/13 0,00%

Bystrické pumy zakončia základú časť extraligy žien v Poprade, kde nastúpia na stretnutie 13. kola v utorok, 12. januára o 17.30 h.