V 6. kole ženskej slovenskej extraligy privítali basketbalistky spod Urpína na domácej palubovke úradujúceho majstra spod Čebrate. Silného súpera prvý polčas poriadne potrápili.

Úvodná štvrtina sa odohrávala v dynamickom tempe, keď Bystričanky dokázali s favoritom zápasu udržiavať strelecky krok. Po piatich minútach hry si hosťujúce hráčky po prvý krát zvýšili svoj náskok na tri body, ale aj ten pumy ihneď zmazali. V závere štvrtiny sa ešte podarilo pumám šiestimi bodmi v rade prevziať vedenie, no v posledných sekundách Ružomberčanky vyrovnali a do druhej štvrtiny sa vstupovalo za egalového stavu. Tú otvorili dvojbodovou strelou bystrické basketbalistky, následne si však deväť bodovou šnúrou hosťujúce hráčky zobrali vedenie, ktoré si udržiavali po celú štvrtinu. Na polčasovú prestávku pumy odchádzali s deväť bodovým mankom.

Tretiu štvrtinu opustilo pumy strelecké šťastie a až na úvodné dva trestné hody sa im deväť minút nepodarilo skórovať. Súperky im za ten čas nadelili až 25 bodov v rade, na ktoré dokázali odpovedať len ďalšími dvomi bodmi a po štvrtine už prehrávali vysoko, 38:72. Strelecky rozbehnuté basketbalistky spod Čebrate už pumy nevedeli obranne zastaviť a inkasovali v záverečnej štvrtine 26 bodov. Domácim hráčkam sa podarilo presadiť dvojbodovými strelami a zaznamenali 8 bodov v štvrtine.

Extraliga žien – 6. kolo – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 46:98 (34:45)

Najviac bodov: Šunová 14, Striešová 13, Žilinská, Vargová 6 – Yatskovets, Williams 19, Turudić 15

Miloslav Michálik, tréner BK ŠK 08 Banská Bystrica: V prvom polčase sme podali výkon, ktorý nás určite teší. Malo to myšlienku aj energiu. Snažili sme sa hrať rýchlo, čo sa nám aj podarilo. V druhom polčase sme sa nedokázali vysporiadať s agresivitou a fyzičnosťou súpera, čo je prirodzené pri tak mladom družstve. Určite nám nepomohlo aj to, že niektoré juniorky odohrali zápas v Bratislave a prišli tesne pred zápasom. Kluby jednoducho neboli ochotné to zmeniť, čo ma aj mrzí. Aj keď sme zápas prehrali videl som tam veľa pozitívnych vecí, čo ma veľmi teší.

Najbližšie sa banskobystrické basketbalistky predstavia na domácej palubovke v sobotu, 9. novembra o 18:00 h, keď vyzvú Piešťanské Čajky.