Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica v piatok nastúpili na domácej palubovke v športovej hale na Štiavničkách na druhý duel štvrťfinálovej série Niké extraligy žien. Pumy porazili Šamorín najmä vďaka skvelej prvej štvrtine v ich podaní a vyrovnali tak stav série, hranej na dva víťazné zápasy, na 1:1. Z druhého štvrťfinálového zápasu Bystrických púm vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Pumy položili základy víťazstva v prvej štvrtine. Na začiatku 6. minúty ešte platil vyrovnaný stav 11:11, no záver prvej 10-minútovky zvládli Banskobystričanky skvele a vypracovali si 13-bodový náskok. Ten bol v rámci celého zápasu kľúčový. Domáce hráčky si po vyrovnanom druhom dejstve udržali bodový odstup, ktorý v tretej štvrtine mierne navýšili. V poslednej časti hry nastrieľali obe družstvá zhodne po 21 bodov. Bystrické pumy tak v odvete zdolali Šamorínčanky a vyrovnali stav série na 1:1.

Na domácej strane sa až štyrom hráčkam podarilo zaznamenať dvojciferný počet bodov. Najviac sa darilo Nine Janštovej, ktorá si pripísala 17 bodov. S 15 bodmi jej sekundovala Laura Van Dalen. Bystrické pumy mali prevahu v premieňaní dvojkových pokusov. V tomto ukazovateli mali úspešnosť 58%, zatiaľ čo súperky len 42%. V streľbe spoza trojkového oblúka mali zas mierne navrch basketbalistky Šamorína.

Alexandra Belušová, hráčka BK ŠKP 08: „Do zápasu sme nastúpili koncentrovane a s takým tempom, ako sme si predstavovali. Šliapali sme v obrane a bojovali sme každú chvíľu, čo sa nám potom aj odzrkadlilo v úspešných útokoch. Súper mal energiu celý zápas. Som hrdá na náš dnešný výkon. V tomto duchu chceme pokračovať aj v nedeľu a urobíme všetko preto, aby sme podali takýto výkon aj v nedeľu.“

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08: S Miňom Špinerom (asistent trénera, pozn. red.) sme verili, že Šamorín môžeme poraziť. Dôležité bolo, že tomu uverili aj dievčatá a po tomto zápase je všetko otvorené. Tieto dva zápasy sme odohrali dobre a celá príprava k tomu smerovala. Dievčatá v tejto sérií plnia všetko čo majú. Treba v tom len pokračovať a nezľaknúť sa príležitosti na úspech.

Niké extraliga žien – štvrťfinále play-off – 2. zápas – 27. 3. 2021 – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 79:61 (25:12, 17:16, 16:12, 21:21)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Janštová 17, Van Dalen 15, Vargová 13, Žilinská 11, Striešová 7, Belušová 6, Matejčíková 5, Holíková 3, Kollárová 2, Oborilová, Mesárošová, Šimčíková.

TH: 16/24 – 10/12. Trojky: 3/17 – 5/15. Fauly: 16 – 23. Stav série: 1:1.

Rozhodujúci tretí zápas štvrťfinálovej série sa odohrá v nedeľu od 18.00 h na palubovke ŠBK Šamorín.