Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica v sobotu v športovej hale na Štiavničkách nastúpili na druhý duel série o 3. miesto proti Košiciam. Bystrické pumy už jednu sériu v play-off Niké extraligy žien otočili a ak chceli niečo podobné zopakovať aj v bojoch o bronz, museli favorizované Young Angels doma poraziť. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Úvod zápasu bol vyrovnaný a Bystrické pumy viedli po prvej 10-minútovke tesne o jediný bod. Aj v druhej štvrtine sa oba tímy prestriedali vo vedení a bodový odstup bol len minimálny. Tesne pred polčasovou prestávkou však Košičanky zabrali a vypracovali si 7-bodový náskok. Ten Young Angels vo vyrovnanej tretej štvrtine navýšili ešte o jeden bodík. Záverečných 10 minút zápasu však pumy zvládli skvele. Bystričanky nastrieľali v štvrtej štvrtine o 10 bodov viac ako ich súperky, dokázali zmazať bodové manko a zápas napokon aj otočiť. Len 6 sekúnd pred záverečnou sirénou za stavu 57:57 strhla výhru na domácu stranu kapitánka Lucia Striešová.

Napriek prehre boli v presnosti streľby za dva body úspešnejšie Košičanky, ktoré premenili viac ako tretinu dvojkových pokusov, zatiaľ čo pumy len viac ako štvrtinu. Bystričanky však boli presnejšie v streľbe spoza trojkového oblúka a premenili aj viac trestných hodov. Spomedzi tímu BK ŠKP 08 sa v ofenzíve najviac darilo kapitánke Lucii Striešovej, ktorá nastrieľala 15 bodov. S 13 bodmi jej sekundovala Alexandra Belušová. Na strane Young Angels strelecky vyčnievala 16-bodová Barbora Bohušová. Bystrické pumy tak doma po skvelom obrate sériu vyrovnali a vynútili si rozhodujúci tretí zápas v Košiciach.

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08: „Sme spokojní s týmto zápasom. Zo silnej trojky sme už zdolali Ružomberok i Piešťany, ale nad Košicami sa nám podarilo vyhrať až teraz. Teší nás, že je to práve v boji o medaily. Moje zverenkyne ukázali progres a odstránili chyby z predošlého zápasu. Hrali sme disciplinovane, takticky a úspech sa dostavil zaslúžene.“

Lucia Striešová, kapitánka BK ŠKP 08: „Bol to veľmi ťažký zápas. Dali sme do neho všetko, išli sme až na dno svojich síl. Bojovali sme a vyplatilo sa. Teší nás táto výhra. Myslím si, že na konci stretnutia sa na nás usmialo aj potrebné šťastie. V Košiciach nás čaká ešte ťažší duel.“

Niké extraliga žien – play-off o 3. miesto – 2. zápas – 17. 4. 2021 – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Young Angels Košice 59:57 (11:10, 15:23, 15:16, 18:8)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Striešová 15, Belušová 13, Van Dalen 9, Vargová 8, Žilinská 6, Janštová 4, Matejčíková 3, Mesárošová 1, Holíková, Oborilová, Neuschlová, Šimčíková.

TH: 21/24 – 14/17. Trojky: 6/19 – 5/23. Fauly: 17 – 24. Stav série: 1:1.

Rozhodujúci tretí zápas play-off série o 3. miesto v Niké extralige žien sa odohrá v stredu 21. apríla od 18.00 h na palubovke Young Angels.