V piatom kole Extraligy žien v basketbale privítali na Štiavničkách naše Pumy hráčky Slovana Bratislava. Bratislavčanky v aktuálnej sezóne ešte nevyhrali a domáce hráčky chceli nadviazať na stredajšiu výhru v Košiciach.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 65:73 (23:22, 13:18, 11:11, 18:22)

Najviac bodov: Mištinová 18, Piperková 13, Moravčíková 11, Jelenčíková 9 – Talajková 30, Križmová 10, Hujsiová 9, Slezáriková 8

TH: 7/14 – 9/15, Trojky: 6/19 – 6/21, Dvojky: 20/33 – 23/40, Fauly: 20 – 23

BBO_5649Už od úvodných minút bolo jasné, že Štiavničky zažijú mimoriadne vyrovnanú basketbalovú partiu. Kým v prvej štvrtine mali ešte mierne navrch domáce hráčky, v druhej už šli do vedenia slovanistky vďaka lepšej efektivite v koncovke.

Od toho sa odvíjala celá druhá časť zápasu, ktorá sa niesla v znamení neustálej snahy Púm o dohnanie straty. Bratislavčanky však našim dievčatám nedovolili priblížiť sa na viac ako štyri body a keďže v hektickom závere nestratili nervy, dokázali si vybojovať prvú výhru v sezóne.