Prvý májový deň patril v našom regióne množstvu podujatí a na svoje si prišli aj bežci. V Nemciach pri Banskej Bystrici sa uskutočnil už 12. ročník Nemčianskeho behu. Na štart tradičného trailového bežeckého podujatia sa postavilo 829 pretekárov.

Po januárovom SOFTIP Trojkráľovom večernom behu išlo o druhé podujatie tohtoročnej Marathon BB Tour, po ktorom bude už čoskoro nasledovať samotný Banskobystrický maratón. Ten sa uskutoční už 8. júna, opäť v podvečernom a večernom čase.

Bežcom vo sviatočnú stredu priaznivé počasie ponúklo lákavý terénny beh s charakteristickými výhľadmi na široké okolie, ako aj lesné zákutia. Hotovú romantiku na pohľad však bežcom značne komplikovalo nemalé prevýšenie, ktoré so sebou tento beh aj tentokrát niesol.

Desiatky detí si vyskúšali kilometrovú trať priamo v obci Nemce. Pre skôr narodených bežcov boli potom pripravené dve trate – kratšia hobby okolo Nemiec na 3,5 kilometra a dlhšia 9,7 kilometrov dlhá trať spomínaným terénom v regióne pod Selčianskym sedlom.

Na kratšej 3,5 kilometrovej trati bol spomedzi mužov a chlapcov najrýchlejším Filip Doncs (ŠK Biathlon Mania) s časom 13 minút a 9 sekúnd, spomedzi žien a dievčat Daniela Ondríková (MPK Dolný Kubín) v čase 14:28.

Hlavná, 9,7 kilometrov dlhá terénna trať už bežcov zdržala o poznanie dlhšie. Najrýchlejším na nej bol s časom 38 minút a 17 sekúnd Radoslav Kubaliak (Marathon BB Team). Medzi ženami bola najrýchlejšou pretekárkou Katarína Babiarová (Prego Running Team) s časom 46 minút a 26 sekúnd.

Kompletné výsledky pretekov po jednotlivých kategóriách sú dostupné online.