Veterán klub Banská Bystrica zorganizoval už 29. Stretnutie generácií, ktoré majiteľom veteránov oficiálne otvára motoristickú sezónu, aj keď mnohí už vďaka priaznivému počasiu vyšli na cesty tento rok omnoho skôr.

Už tradične, na prvého mája, mali Banskobystričania na parkovisku na Štiavničkách možnosť vidieť unikátne historické vozidlá či motocykle. Tento rok tu zaparkovali autá viac či menej známe z minulosti, ale aj športové vozidlá, za ktorými sa dodnes otočia mnohé pohľady. Nechýbali nákladné autá, ale napríklad aj historické hasičské vozidlá a ďalšia špecializovaná technika nielen na kolesách, ktorá v minulosti pomáhala.

Po výstave pre verejnosť sa v rámci Stretnutia generácií majitelia so svojimi retro vozidlami vydali smerom na Poniky a odtiaľ po krátkej prestávke na Hrochoť, kde program Stretnutia generácii vyvrcholil tradičným zrazom pri guľáši.

Ďalšie veľké podujatie, kde budete môcť historické motocykle a automobily vidieť, je na programe už 12. mája. Vo Vlkanovej sa uskutoční obľúbené Stretnutie veteránov a ostatných motoriek.