Obnovené banskobystrické letné kino už po tretíkrát ožilo aj netradičnom čase, krátko pred Vianocami. Vzduchom rozvoniaval punč a kapustnica a premietala sa tradičná vianočná rozprávka Perinbaba, a to z pôvodného 35 mm filmu.

perinbaba_amfiteater_bbo-12“Napriek ostrému mrazu sme sa včera tešili z vyše 400 divákov a diváčok, medzi ktorými bolo aj veľmi veľa detí. Prekonali sme tak návštevnosť 5000 ľudí v tomto roku 15. premietaním,” približuje pre BBonline.sk Juraj Havlík z O.Z. za! amfiteáter.

Tradícia Vianoc na amfiteátri sa začala už pred dvomi rokmi premietaním filmu Pelíšky. Vlani si diváci v decembrovej atmosfére prišli pozrieť ďalší kultový film S tebou ma baví svet. Aj tentokrát si diváci mohli pozrieť snímku, ktorú už určite mnohokrát videli, no kto si môže povedať, že videl Perinbabu vo veľkom na amfiteátri s mrázom za nechtami, punčom v ruke a s priateľmi okolo seba. Takáto ponuka bola skutočne lákavá a aj atmosféra opäť stála za to. “Film mal opäť momenty kolektívneho smiechu či záverečného potlesku. Z Vianoc na amfiteátri sa črtá tradícia a to je úžasné,” dodáva Havlík.