1Požiar bytu na Tatranskej 72 spôsobil značné škody na majetku a na niekoľko hodín bola kvôli zásahu hasičov táto ulica v Sásovej neprejazdná.

Zhruba okolo siedmej hodiny v stredu večer zachvátili plamene jeden z bytov na Tatranskej ulici v Sásovej. Plamene navyše šľahali z okna, od čoho sa chytil aj izolačný polystyrén na fasáde budovy, v dôsledku čoho začali obhárať aj okná susedných bytov. Zásah hasičov ale zabránil ďalšiemu šíreniu požiaru. Zadymenie fasády navyše dosiahlo až po horné poschodia paneláku na  na severnom konci Tatranskej.

Príjazd hasičských áut si všimlo viacero našich čitateľov v Sásovej, ktorí nám prostredníctvom facebooku BBonline.sk písali o situácii na tomto banskobystrickom sídlisku. Keďže ulica je len jednosmerná, bola niekoľko hodín počas zásahu hasičov neprejazdná, a to aj pre autobusy MHD.

„V stredu 9. decembra krátko po 19-tej hodine bol ohlásený požiar v byte na Tatranskej ulici. Pri požiari došlo k zraneniu civilnej osoby, ktorá sa nadýchala splodinami horenia. Postihnutá osoba bola odvezená na vyšetrenie do nemocnice,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici Erik Piater. Ako ďalej uviedol, škoda na majetku ešte zatiaľ nebola vyčíslená a príčina vzniku požiaru je stále v štádiu vyšetrovania.

Ľudia z celého mesta sa okamžite začali zaujímať o pomoc rodine a vznikla aj verejná zbierka. Podporiť ju môžete na portáli ludialudom.sk.