Uplynulý víkend sa odohrali ďalšie stretnutia jesennej časti nižších súťaží sezóny 2019/2020. Pozornosť pútali  derby zápasy ako Šalková – Podkonice, či Slovenská Ľupča – Osrblie. Diváci mali opäť možnosť vidieť zaujímavé výsledky a množstvo gólov. Prinášame vám aj fotogalériu zo zápasu Riečka – Šalková B.

II. liga – 11. kolo

Hráči Dukly mali od úvodu stretnutia proti Košiciam hernú prevahu na svojich kopačkách a skóre sa im podarilo otvoriť už v 11. minúte, keď povesť kanoniera potvrdil Róbert Polievka a svojím 8. gólom v sezóne poslal svoj tím do vedenia. Hostia z východu Slovenska dokázali odpovedať o 8 minút neskôr, keď sa strelecky presadil Boris Gáll. Banskobystričanom vrátil vedenie presnou strelou v 26. minúte Jozef Dolný a ten istý hráč dokázal ešte do prestávky pridať tretí gól Dukly. V druhom polčase už diváci gól nevideli aj napriek tomu, že Jozef Dolný nevyužil možnosť zavŕšiť hetrik z bieleho bodu. Dukla tak potvrdila svoju dobrú formu a pred vlastnými divákmi zaknihovala ďalšie dôležité víťazstvo v boji o čelo tabuľky. Železiari z Podprezovej nedokázali nadviazať na dobré výsledky z posledných zápasov v Žiline, kde sa stretli s B-tímom MŠK. Domáci viedli po prvom polčase 2:0, na čo ešte dokázal kontaktným gólom odpovedať Špyrka, ale domáci aj vďaka hetriku Kurminowskeho zaknihovali presvedčivé víťazstvo.

TIPOS III. liga Stred – 9. kolo

Rakytovce vycestovali do Námestova, kde ich nečakala ľahká úloha, keďže hostí trápi maródka. Prvý polčas patril jednoznačne domácim, ktorí otvorili skóre stretnutia už v 9. minúte, keď sa po zaváhaní brankára Vaníka presadil Stašák. Následne prišli momenty Juraja Gelčinského, ktorý skóroval v 23. a v 28. minúte a Námestovo viedlo už o tri góly. Kanonáda pokračovala ďalej a do streleckej listiny sa zapísal Lukáš Kubica, svoj druhý gól pridal Stašák a domáci vyhrávali v 33. minúte už 5:0. Hráči Rakytoviec dokázali zareagovať v 62. minúte, keď našiel Konder prihrávkou Ďurtu a hosťujúci ofenzívny hráč prekonal presnou krížnou strelou Lešňovského. Hostia už ďalšie góly nepridali a na Orave si tak pripísali krutú prehru. Na ihrisku súpera sa nedarilo ani hráčom Kováčovej, ktorí nedokázali v Krásne nad Kysucou streliť gól a domácim podľahli najtesnejším rozdielom. Radovať sa môže Zvolen, keďže si vo Fiľakove udržal čisté konto a po góloch Antala a Psárskeho si pripísal na svoje konto ďalšie tri body.

IV. liga Juh – 9. kolo

V derby zápase sa stretla domáca Šalková s nováčikom a zároveň lídrom súťaže z Podkoníc. Domáci dokázali vyhrať prvý polčas zásluhou Pavla Dobríka a zdalo sa, že lídra môžu zdolať. V druhom dejstve však prišli chvíle hostí. V 56. minúte vyrovnával Selecký a následne sa v priebehu piatich minút vykartoval strelec gólu Šalkovej Dobrík. Hráči Podkoníc dokázali početnú prevahu naplno využiť v rozmedzí 70. až 75. minúty, keď ich najprv poslal do vedenia Sedliak, následne si strelil vlastný gól Palovič a na konečných 4:1 z pohľadu hostí zvýšil svojím druhým gólom Dávid Selecký. Podkonice si tak aj vďaka prehre Tisovca vybojovali na čele tabuľky trojbodový náskok.

V. liga skupina C – 9. kolo

Jakub nastúpil na svojom ihrisku proti lídrovi z Bacúcha a jeho hráčov tak čakala neľahká úloha. Všetko podstatné sa v tomto zápase udialo v prvom polčase. Hostí poslal do vedenia v 16. minúte Lapin, ale domáci vyrovnali už o niekoľko desiatok sekúnd zásluhou Kútika. Vyrovnaný stav trval len 7 minút a keď sa v krátkom časovom slede strelecky presadil dvakrát Radoslav Kuzma, Bacúch viedol už 3:1. Jakub dokázal znížiť na rozdiel jedného gólu vďaka Čiefovi, ale posledné slovo mali hostia a to konkrétne Radoslav Kuzma, ktorý ešte do prestávky stihol zavŕšiť hetrik. V druhom polčase už diváci gól nevideli a hráči Bacúcha tak pokračujú v bodovej žatve. Gólovú prestrelku videli aj diváci v Selciach, kde privítali domáci súpera z Brezna. Práve hostia mali nakoniec o jeden bod navrch a vďaka víťazstvu predbehli Selce v tabuľke.

I. Double Star Bet trieda – 9. kolo

Famóznu jazdu zažívajú hráči Slovenskej Ľupče, ktorý si aj po 9. kole držia stopercentnú bilanciu. V súboji o prvé miesto tentokrát na domácej pôde vyzvali taktiež dobre hrajúce Osrblie. Domáci rozhodli o svojom deviatom víťazstve v sezóne už v prvom polčase, keď sa dvakrát presadil Foltáni a jeden presný zásah pridal Lakomčík. V druhom dejstve zaknihoval hetrik svojím tretím gólom v zápase Foltáni a hostia na druhej strane taktiež rozvlnili sieť, keď na konečných 1:4 z ich pohľadu upravoval Želiezka. Tatran Čierny Balog vycestoval na ihrisko Jasenia a po presvedčivej výhre 4:1 stiahol bodovú stratu na svojho súpera na dva body. Hostia rozhodli o svojej výhre v prvom polčase, v ktorom sa presadili trikrát.

II. Double Star Bet trieda skupina A – 9. kolo

Hráči Ľubietovej mali skvelý vstup do sezóny, ale v posledných zápasoch sa im príliš nedarí. Tentokrát vycestovali do Balážov, kde sa stretli so Selcami B. Domáci išli do vedenia už v 4. minúte, keď dostali možnosť kopať pokutový kop a loptu si na biely bod postavil Peter Rusko, ktorý sa z jedenástich metrov nemýlil. V 18. minúte neváhal hlavný rozhodca po nedovolenom zákroku v šestnástke nariadiť ďalšiu penaltu pre domácich a tentokrát bol úspešným strelcom Adrián Veselovský. Dobrý prvý polčas B-tímu Seliec podčiarkol tretím gólom domácich v 40. minúte Jakub Túry a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. Ľubietovský Baník však zbrane neskladal a vyšiel mu úvod druhého polčasu. V 49. minúte znížil na 3:1 Andrej Šimko a o tri minúty neskôr strelil kontaktný gól Dominik Sauka. Hostia však už ďalšie príležitosti nevyužili a z Balážov tak odišli bez bodu.

II. Double Star Bet trieda skupina B – 9. kolo

Pre odstúpenie Pohorelej a voľnému kolu Michalovej sa v tomto kole II. Double Star Bet triedy odohrali len dva zápasy. Líder z Čierneho Balogu vycestoval do Pohronskej Polhory a B-tím Tatranu tu dokázal vybojovať aspoň bod. Skóre stretnutia otvorili práve hostia po góle Patrika Pančíka z 33. minúty. Domáci dokázali ešte do prestávky zásluhou Marcela Tyčiaka vyrovnať, a keďže v druhom dejstve už diváci gól nevideli, mužstvá si body podelili. Na druhé miesto sa dostala Dolná Lehota, ktorá na svojom ihrisku nešetrila béčko Braväcova a domáci nadelili hosťom až 6 kúskov.

TJ Slovan Pohronská Polhora – TJ Tatran Čierny Balog B 1:1

TJ Partizán Dolná Lehota – FK Sokol Braväcovo B 6:1

1 TJ Tatran Čierny Balog B 7 5 2 0 28:15 17
2 TJ Partizán Dolná Lehota 7 4 0 3 20:16 12
3 TJ Slovan Michalová 7 3 2 2 23:19 11
4 TJ Tatran Polomka 6 2 2 2 20:22 8
5 TJ Slovan Pohronská Polhora 7 1 2 4 17:26 5
6 FK Sokol Braväcovo B 8 1 2 5 15:25 5