Trinásty ročník Dňa detí alebo športového dňa v Radvani prilákal na ihrisko pri Tihányiovskom kaštieli veľké množstvo detí a samozrejme aj ich rodičov, ktorí tak mohli stráviť príjemné dopoludnie priamo uprostred svojho sídliska.

DSC_0275Pripravených bolo množstvo súťaží, po ktorých zdolaní čakal na deti sladký balíček. Nechýbal ani skákací hrad, ale aj maľovanie na tvár či modelovanie balónov. To všetko doplnili vystúpenia tančnej skupiny Janette Fáberovej, hudobnej skupiny Fusion či detí z hudobnej školy Sonita music.

„Účasťou som milo prekvapená. Je to tradícia a asi to aj dobre robíme, keď tí ľudia chodia. Ale nie je to už ani tak moja aktivita, ako aktivita rodičov, ktorí tu žijú a robia to pre svoje deti a komunitu, z čoho mám veľmi dobrý pocit,“ povedala poslankyňa mestského zastupiteľstva za Radvaň Ľudmila Priehodová. Podujatie zorganizovali Občianske združenie Za dôstojnú Radvaň s Občianskou radou v Radvani, Mestom Banská Bystrica a tiež spolu s Materskou školou na Radvanskej ulici.