Volejbalistky VK Pirane Brusno sa v poslednú októbrovú nedeľu doma v Slovenskej Ľupči po prvýkrát v sezóne tešili zo zisku setu. Úradujúce majsterky ale duel otočili. Atmosféru v hale i výkon domácich ocenil aj tréner bratislavskej Slávie.

Pirane začali výborne a od úvodu stretnutia sa držali v nádejnom vedení. Slávistky síce pred koncovkou setu znížili na 22 – 19, ale zvyšné výmeny patrili domácim. Volejbalistky Brusna tak po prvýkrát v sezóne vyhrali set. Druhé dejstvo bolo spočiatku vyrovnané, ale hostky potom úsekom 1 -11 odskočili a s pohodlným náskokom vyrovnali na 1:1.

V treťom sete sa Pirane vrátili k výkonu z toho prvého, keď viedli 17 – 13. Potom ale opäť zabralo družstvo z Bratislavy, ktoré predviedlo 8-bodovú šnúru. Domáce sa ešte priblížili na kontakt (21 – 22), ale v koncovke boli úspešnejšie favoritky. Hráčky Slávie už v štvrtej časti dotiahli stretnutie 7. kola extraligy do 3-bodového zisku, hoci opäť museli otáčať nepriaznivý stav, a splnili tak úlohu favorita.

Edon Ibrahimi, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Z našej strany to bol určite najlepší výkon v tejto sezóne. Som šťastný z výkonu mojich dievčat. Vydali zo seba všetko. Diváci vytvorili úžasnú atmosféru, iba výsledok duelu nebol taký, aký by sme si predstavovali. V našej hre som videl veľa dobrého. Máme čas na krátku regeneráciu a myslíme už na ďalší zápas. Ak pôjdeme touto cestou ďalej, dobrý výsledok sa dostaví čoskoro. Slávii gratulujem k víťazstvu.“

Jakub Brečka, tréner Slávia Kooperativa pre svf.sk: „V prvom rade by som chcel vyzdvihnúť výkon Brusna, ktorý bol od začiatku veľmi bojovný, nebojácny a emočný. Vďaka tomu vyhrali prvý set a trápili nás celý zápas. Je to niečo, čo my ako tím potrebujeme v sebe nájsť a mali by sme si z toho vziať príklad. Rovnako bola v hale výborná atmosféra a diváci hnali domáci tím počas celého zápasu dopredu. Bolo by určite dobré, keby do viacerých hál zavítalo na domáce tímy toľko divákov. Aj pre hráčky je to atmosféra, v ktorej sa im hrá lepšie. Svojmu tímu gratulujem k víťazstvu, pretože sa nerodilo ľahko. V podstate sme sa počas celého zápasu trápili v obrane na sieti, kde sme robili veľa chýb. Hľadali sme sa v útočnej fáze, kde sme nemohli nájsť tempo a súhru. Navzdory mínusom, ktoré naša hra mala, sme dokázali súpera držať počas celého stretnutia pod tlakom. Relatívne dobre nám fungoval side-out a v rozhodujúcich momentoch sme nerobili chyby. Bol to ďalší splnený cieľ v našom mikrocykle a už sa veľmi tešíme na zápas s Nitrou, v ktorom verím, že predvedieme dobrý výkon.“

Niké Extraliga ženy – 7. kolo – nedeľa 29.10.2023, 17.00 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – Slávia Kooperativa EUBA 1:3 (19, -14, -21, -19)

Analýza bodov: Útoky: 46 – 59, esá: 4 – 9, bloky: 10 – 10. Chyby súpera: 19 – 16. Rozhodovali: Dunčko a Andrejčák. Diváci: 200.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Ramajová 5, Tomková 14, Lipová 2, V. Krajčírová 14, Ch. Krajčírová 6, Mederly 9, liberka T. Dlhošová (Rihová 0, Birčáková 10, Jenatová 0). Tréner: E. Ibrahimi.

Zostava Slávia Kooperativa a body: Cibulová 0, Hašková 20, K. Slivková 9, Furdová 10, Matalíková 27, Földesiová 2, liberka Magdinová (Bahnová 1, S. Slivková 3, Podhradská 5, Schmidtová 2). Tréner: J. Brečka.

Hráčky zápasu: Ema Tomková (VK Pirane Brusno) – Karolína Matalíková (Slávia Kooperativa EUBA).

Tabuľka Niké Extraligy žien po 7. kole

Volejbalistky VK Pirane Brusno odohrajú ďalší zápas už v stredu 1. novembra od 19.00 h v Novom Meste nad Váhom. Doma v Slovenskej Ľupči sa najbližšie predstavia v sobotu 4. novembra o 16.00 h, keď privítajú ŠVK Pezinok.