Volejbalistky VK Pirane Brusno v druhú novembrovú nedeľu na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči podľahli Trnave v troch setoch.

Po minulotýždňovej prvej výhre v sezóne cestovali Pirane v stredu 8. novembra na dohrávku 1. kola do Trnavy, kde získali set, ale napokon nebodovali. V nedeľu 12. novembra privítali družstvo Trnavy v domácom prostredí, kde chceli oplatiť súperkám nedávnu prehru.

V prvom sete sa hráčky Brusna postupne ujali vedenia a dokonca si vypracovali 6-bodový náskok (15 – 9), ale hostky bodík po bodíku z manka ukrajovali. Trnavčanky zvládli koncovku prvého setu lepšie, keď 5-bodovou šnúrou otočili na 20 – 22 a po vyrovnaní domácich na 23 – 23 si vypracovali setbal, ktorý hneď aj premenili.

Aj v druhom dejstve viedli Pirane 6-bodovým rozdielom (13 – 7), no ten najprv družstvo Trnavy skresalo a potom 6-bodovou sériou otočilo priebežný stav na 15 – 18. Zverenkyne kosovského trénera Edona Ibrahimiho sa v nasledujúcich chvíľach ešte držali v hre (19 – 21), ale v závere setu opäť strácali.

V úvode tretieho setu si tím Brusna síce vypracoval tesné vedenie (8 – 6), ale po time-oute hostiek musel už len doťahovať. Pirane sa pred záverom tretej časti dokázali priblížiť na 3 body, no viac už duel nezdramatizovali. Po výsledku 0:3 na sety tak všetky tri body putovali do malého Ríma.

Povedali o zápase

Edon Ibrahimi, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Ako vždy, doma hráme dobre a nad súperom dominujeme. Potom však prídu koncovky setov, a tie nezvládame, keď súperovi darujeme príliš ľahké body. Som ale šťastný za dievčatá, lebo bojujú a hrajú ako jeden tím. Od prvého dňa doteraz vidím progres u všetkých hráčok a verím, že môžeme dosiahnuť svoje ciele.“

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM Trnava pre svf.sk: „Vyhrali sme za tri body, to je to najdôležitejšie. Samozrejme, že sme nakopili veľa chýb, ale treba uznať, že aj domáce nás trápili, hlavne v úvodoch prvých dvoch setov. Dokázali sme zmazať manko a v záveroch udržať koncentráciu a zaslúžene sme vyhrali.“

Niké Extraliga ženy – 10. kolo – nedeľa 12.11.2023, 17.00 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – Hit UCM Trnava 0:3 (-23, -20, -21)

Analýza bodov: Útoky: 36 – 46, esá: 1 – 5, bloky: 5 – 5, chyby súpera: 22 – 19. Rozhodovali: Malík a Niklová. Diváci: 200.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Ramajová 7, Tomková 11, Lipová 7, Birčáková 8, Ch. Krajčírová 6, Mederly 3, liberka T. Dlhošová (Rihová 0, Pacolová 0). Tréner: E. Ibrahimi.

Zostava Hit UCM Trnava a body: Rosinská 15, Límová 6, M. Jančová 11, Konárová 14, Kotuličová 9, Sivičeková 1, liberka Jánošíková (Mlynarčíková 0, Povrazníková 0). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Dominika Ramajová (VK Pirane Brusno) – Sofia Sivičeková (Hit UCM Trnava)

Tabuľka Niké Extraligy žien po 10. kole

Nasledujúci zápas odohrajú volejbalistky VK Pirane Brusno v nedeľu 19. novembra od 18.00 h, keď na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči privítajú VA UNIZA Žilina.