Volejbalistky VK Pirane Brusno majú za sebou štvrťfinálovú sériu proti súperkám z Nitry, ktoré vstupovali do play-off z prvej priečky. Favoritkám podľahli v troch zápasoch bez zisku setu, a tak zakončia sezónu dvojzápasom o konečné siedme miesto.

Prvé dve stretnutia série sa hrali pod Zoborom a domáce Nitrianky zvládli obe pohodlne, bez straty setu. Séria sa v utorok 12. marca presunula do Slovenskej Ľupče, kde Pirane chceli pred svojimi fanúšikmi súperky potrápiť. Rozdiel medzi prvým a ôsmym tímom tabuľky však bol na palubovke badateľný, hostky vyhrali všetky tri sety celkom jednoznačne – 15:25, 9:25 a 18:25.

Volejbalistky Brusna tak, na základe umiestnenia po základnej a nadstavbovej časti, čaká dvojzápas o 7. priečku. Na meno súpera ešte čakajú. Termíny zápasov sú zatiaľ stanovené na 23. a 30. marca, pričom Pirane budú hrať prvý duel na palubovke súpera. Pre viac informácií sledujte profil na sociálnej sieti VK Pirane Brusno.

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Štvrťfinálová séria dopadla podľa papierových predpokladov. Sériu sme však zakončili sympatickým výkonom, ktorý gradoval v treťom sete. Mali sme síce v strednej pasáži zápasu výpadok, ale dokázali sme sa skonsolidovať a zápas sme ukončili bojovným výkonom. Videli sme viacero pekných volejbalových momentov na oboch stranách. Musím skonštatovať, že na všetky zápasy prišli hráčky Nitry dobre pripravené, nič nám nedarovali, a tak to má v play-off vyzerať. Pochvala patrí aj našim hráčkam, v rámci našich možností sme podávali vo väčšine setov dobré výkony. Kvalita na strane Nitry však bola jednoznačná, prajem im veľa šťastia do ďalších bojov a najmä skorý návrat Sáry na palubovky.”

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Niké Extraliga ženy – štvrťfinále play-off – 3. zápas – utorok 12.03.2024, 19.00 h – S. Ľupča

VK Pirane Brusno – Volley project UKF Nitra 0:3 (-15, -9, -18)

Analýza bodov: Útoky: 19 – 48, esá: 1 – 4, bloky: 3 – 8, chyby súpera: 19 – 15. Rozhodovali: Smolko a Kohút. Diváci: 100. Konečný stav série: 0:3.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Tomková 10, Lipová 3, Rihová 0, D. Dlhošová 0, Mederly 5, Ramajová 5, liberka T. Dlhošová (A. Krajčírová 0, Jenatová 0).
Tréner: L. Šmída.

Zostava Volley project UKF Nitra a body: S. Dlhošová 14, Anny 12, Sedláčková 1, Bodnárová 13, Lopes 11, Kvasnová 8, liberky Justhová a Maťová (Nebusová 0, Bobáňová 0, Matejovová 1).
Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Dominika Ramajová (VK Pirane Brusno) – Anny Caroliny (Volley project UKF Nitra).