Volejbalistky VK Pirane Brusno majú za sebou posledný domáci zápas v nadstavbovej skupine extraligy. Proti súperkám z Nového Mesta nad Váhom ťahali za kratší koniec.

Prvý set stredajšieho stretnutia skupiny o 5. až 10. miesto v Slovenskej Ľupči patril hostkám, keď ho vyhrali dominantným spôsobom (13 – 25). V druhom sa však Pirane zdvihli a po koncovke 8 – 1 vyrovnali stav setov na 1:1. Prekvapenie sa ale nekonalo a líder spodnej nadstavbovej skupiny si už ďalšie dva sety postrážil (18 – 25 a 14 – 25).

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: “Obe družstvá hrali v omladených zostavách, súperky však lepšie podávali a najmä lepšie útočili. Som veľmi rád, že sme bojovali a za odmenu sme získali jeden set. Takéto zápasy sú pre nás cennými skúsenosťami, dobré veci si treba zapamätať a z chýb sa treba poučiť.”

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Niké Extraliga ženy – nadstavba o 5. až 10. miesto – 9. kolo – streda 28.02.2024, 17.00 h – S. Ľupča

VK Pirane Brusno – VK Nové Mesto nad Váhom 1:3 (-13, 21, -18, -14)

Analýza bodov: Útoky: 19 – 37, esá: 12 – 19, bloky: 4 – 7, chyby súpera: 35 – 33. Rozhodovali: Smolko a Andrejčák. Diváci: 100.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Ramajová 6, D. Dlhošová 4, Mederly 7, Rihová 8, Ch. Krajčírová 7, Lipová 3, liberka T. Dlhošová (Jenatová 0).
Tréner: L. Šmída.

Zostava VK Nové Mesto nad Váhom a body: Kovalčíková 7, Balberčáková 5, Moníková 2, Richweissová 17, Barbieriková 11, Dančová 20, liberky Jurdová a Miková (Hrneková 1).
Tréner: J. Šujan.

Hráčky zápasu: Terézia Rihová (VK Pirane Brusno) – Liliana Barbieriková (VK Nové Mesto nad Váhom).