Volejbalistky VK Pirane Brusno vo svojom poslednom domácom vystúpení v základnej časti podľahli súperkám z Nového Mesta nad Váhom. V nedeľu bol v Slovenskej Ľupči zlomový vyrovnaný tretí set.

Pirane boli v akcii aj v nedeľu 14. januára, ale v na palubovke bratislavskej Slávie prehrali kontumačne. Vycestovali len so siedmimi hráčkami a bez trénera, pričom v prvom sete sa jedna z nich zranila, a tak pre nízky počet nemohli dohrať zápas.

V úvode nedeľňajšieho stretnutia predposledného kola základnej časti ťahali hráčky Brusna za kratší koniec, keď v prvom sete od úvodu prehrávali a napokon zaostali o 10 bodov.

Do druhého setu však domáce vstúpili dobre, a hoci hostky manko zmazali, v ďalšom priebehu odskočili na 20 – 14. Hráčky Nového Mesta nad Váhom následne druhé dejstvo zdramatizovali, keď odvrátili tri setbaly a znížili na 24 – 23, ale Pirane už vzápätí vyrovnali stav setov na 1:1.

Tretí set tak bol veľmi dôležitý. Domáce si v ňom postupne vypracovali 5-bodový náskok, ale ich súperky mali potom navrch a otočili priebežný stav vo svoj prospech. V koncovke platil stav 20 – 23 a zverenkyne Lukáša Šmídu dokázali vyrovnať, no volejbalistky Nového Mesta nad Váhom si vypracovali setbal, ktorý hneď aj premenili.

Štvrtá časť bola spočiatku vyrovnaná, ale Pirane kopili chyby a hostky ju napokon pomerne pohodlne vyhrali (17 – 25). Trojbodové víťazstvo tak oslavovalo družstvo z Nového Mesta nad Váhom.

Povedali o zápase pre svf.sk

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno: „S týmto výkonom som spokojný, najmä v druhom a treťom sete. Stačilo možno o dve chyby menej v treťom sete a zápas sa mohol vyvíjať inak. Pirane to nemali jednoduché, ale zabojovali a zvládli odohrať dobrý zápas, za čo im patrí nie len pochvala, ale aj obdiv.”

Juraj Šujan, tréner VK Nové Mesto nad Váhom: „V prvom sete sa nám podarilo udržať koncentráciu a celý priebeh kontrolovať. V ďalšom vývoji sme nedokázali súperky zatlačiť podaním. Brusnianky dobre bránili, bavili sa každým získaným bodom a my sme sa trápili. V našej hre bolo cítiť mesačný herný výpadok a aj absenciu kľúčových hráčok. Splnili sme zadanú úlohu, víťazstvo za tri body. Čakajú nás náročné zápasy, na ktoré sa musíme nastaviť zodpovedne.”

Niké Extraliga ženy – 17. kolo – streda 17.01.2024, 18.00 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – VK Nové Mesto nad Váhom 1:3 (-15, 23, -23, -17)

Analýza bodov: Útoky: 41 – 52, esá: 8 – 4, bloky: 8 – 8, chyby súpera: 23 – 34. Rozhodovali: Kohút a Holčík. Diváci: 150.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Ch. Krajčírová 17, Mederly 9, Ramajová 4, Tomková 18, Rihová 2, D. Dlhošová 1, liberka T. Dlhošová (Lipová 6).
Tréner: L. Šmída.

Zostava VK Nové Mesto nad Váhom a body: Moníková 1, Richweissová 17, Barbieriková 0, Skopalová 10, Kovalčíková 11, Bíliková 9, liberka Miková (Rešutíková 4, Jurdová 0, Dančová 12, Vojetchová 0).
Tréner: J. Šujan.

Hráčky zápasu: Ema Tomková (VK Pirane Brusno) – Veronika Richweissová (VK Nové Mesto nad Váhom).