Dnes sme oslávili Svetový deň cestovného ruchu. V najväčšom banskobystrickom obchodnom centre sa o 13.00 h rozbehla kultúrna akcia s propagačným charakterom. Tancom, spevom, remeslami či inými zaujímavými činnosťami ako aj rôznymi informačnými stánkami sa organizátori snažili spropagovať Slovensko ako vhodnú prázdninovú destináciu.

V úvode bola všetkým návštevníkom obchodného centra predstavená vedomostná súťaž, ktorej sa mohol zúčastniť ktokoľvek. Hlavnými cenami pre riešiteľov, ktorí najlepšie odpovedali na súťažné otázky týkajúce sa Slovenska, resp. slovenského cestovného ruchu, boli pobyty v niektorom zo slovenských kúpeľných mestečiek. Následne odštartoval bohatý program. Pánsku časť improvizovaného publika nepochybne zaujalo vystúpenie tanečníc FRESH DANCE GROUP. Neskôr sa predstavil tiež finalista minuloročnej súťaže Slovensko má talent Michal Červienka, ktorý predviedol svoje umenie na akordeóne. Krásu pohybu následne predviedli tanečnice a tanečníci Štúdia tanca v krátkej inscenácii „Dotkni sa tanca.“ Naše ľudové tradície a tance nereprezentoval len súbor Matičiarik a remeselné dielne, ale aj vystúpenie folklórneho súboru Bystrina. V druhej polovici popoludnia si prišli na svoje aj neskôr-narodení, keď mohli obdivovať hudobné vystúpenia skupiny Družina či zoskupenia Mukatado. V okolí pódia sa nachádzalo viacero stánkov, ktoré informovali o známych slovenských „prázdninových miestach“ ako napr. Donovaly, kúpeľné mestá a pod.

Po Žiline, Trnave, Nitre a obci Štós tak Svetový deň cestovného ruchu oslávila aj Banská Bystrica, a to vďaka Slovenskej agentúre pre cestovný ruch. Počas podujatia sa mohli návštevníci presvedčiť, že za dovolenkovou destináciou nemusia cestovať vôbec ďaleko – krásy našej prírody, naša kultúra a ľudia, ktorí tu žijú, sú na nezaplatenie a sú dobrým dôvodom, prečo ostať tráviť dovolenku práve tu. Veď aj heslom podujatia bolo „Prázdninuj na Slovensku.“