Ďalšie kolo našej najvyššej hokejovej súťaže prinieslo vydarený zápas Banskej Bystrice proti nováčikovi súťaže, Dukle Michalovce. Favoritom zápasu boli od začiatku domáci hokejisti, ktorí sa ale o výsledok museli pobiť. O víťazstve baranov rozhodlo až predĺženie.

Aktívnejšie začali stretnutie pod Urpínom domáci hráči. Zásluhou druhej formácie išli už v 5. minúte zápasu do vedenia. Po rýchlej akcii a presnej prihrávke od Bubelu napriahol Bartánus z medzikružia svoju hokejku a delovkou nedal Surákovi žiadnu šancu. Po góle ostal puk stále na hokejkách baranov, ktorí sa pýtali druhý gól. Blízko k druhému zásahu domácich mal Kabáč, ale jeho bekend nevyšiel podľa predstáv. V 18. minúte bolo v Banskej Bystrici vyrovnané, pretože hostia sa z rýchleho protiútoku po dorážke Chalupu sa dotiahli na vyrovnaný stav. Radosť netrvala dlho a o tridsať sekúnd Hickmott vrátil baranov opäť do vedenia.

V úvode druhého dejstva poputoval na trestnú lavicu strelec prvého gólu. Michalovčania tak začali svoj nápor, ktorý ostal nevyužitý. Banskobystrická obrana fungovala koncentrovane a zodpovedne. Snaha domácich odskočiť na rozdiel dvoch gólov bola na ľade očividná. V 26. minúte mohli Michalovce opäť dorovnať, ale Beskorowany povedal Giľákovi jasné nie. V druhej desaťminútovke mal gól na hokejke Slovák. Po chybe v obrane hostí smeroval do samostatného nájazdu a jeho strela našla len brvno Surákovej bránky. Záver tretiny priniesol opäť gól. Po dobrej akcii hostí Mašlonka dostal prihrávku na ľavú stranu. Jeho strela z prvej mierila presne za chrbát Beskorowanyho.

Posledná dvadsaťminútovka tak mala rozhodnúť o tom, kto si dnes ponechá tri body. Už v prvých minútach tretiny poskytli hostia početnú výhodu baranom. Presilová hra nevychádzala Banskobystričanom podľa predstáv, a po skončení početnej výhody hostia prvýkrát v zápase viedli. V 45. minúte vystrelil švihom Lalancette, a nešťastný teč Mihálika zmenil trajektóriu puku do protipohybu domáceho gólmana. Michalovčania po góle začali prehusťovať priestor pred Surákom a baranom znemožňovali akýkoľvek pokus o dorážku. V 50. minúte mohol Jääskeläinen vyrovnať, ale gólman Michaloviec dokázal podržať svoj tím. V závere tretiny barani predsa zlomili odpor Michaloviec a Bartánus si pripísal druhý presný zápas v zápase.

Nasledovalo predĺženie ktoré po dvadsiatich siedmych sekundách rozhodol Jääskeläinen. Banskobystričania tak vybojovali dva body.

Tipsport liga – 28. kolo – Tipsport liga

HC’05 iClinic Banská Bystrica  – HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 PP (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 5. Bartánus (Bubela, Lamper), 18. Hickmott (Southorn, Cardwell), 57. Bartánus (Bubela, Marek Slovák), 61. Jääskeläinen (Southorn, Hickmott) – 18. Chalupa (Hvila), 38. Mašlonka (Lalancette, Dalhuisen), 45. Lalancette (Mašlonka). Zápas sledovalo 2058 divákov.

Zosrva HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Ďatelinka, Nemčík, Cardwell, Southorn, Petrinec, Mihálik, Zubák  – Lamper, Bubela, Bartánus – Hrnka, Hickmott, Jääskeläinen – Gabor, Marek Slovák, Šille – Kabáč, Tamáši, Fafrák

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Surák – Ventelä, Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobjev, Kolba, Hančák – Hvila, Šimun, Chalupa – Mašlonka, Lalancette, Korhonen – Spilar, Galamboš, Hričina (32. Borov) – Giľák, Linet, Safaralejev

Na Mikuláša privítajú barani pred domácim publikom Slovan Bratislava. Zápas sa odohrá v piatok o 18.00 hod.