Banská Bystrica aj rok 2020 privítala zaplneným námestím. V podvečer, 1. januára sa Banskobystričania stretli pri novoročnom ohňostroji.

Program na Námestí SNP v Banskej Bystrici otvoril po 16-tej hodine koncert filmových melódií v netradičnom prevedení Cimbal Brothers. Nasledoval príhovor primátora Jána Noska a následne už očakávaný ohňostroj.

Mesto pôvodne plánovalo aj polnočné silvestrovské oslavy, kde mal okrem ohňostroja prebehnúť napríklad aj koncert Petra Cmorika či kapely King Shaolin. Na znak solidarity s tragédiou v Prešove však samospráva silvestrovské oslavy zrušila a peniaze na ne určené, spolu s výťažkom z primátorského punču, v celkovej sume cez 13-tisíc eur smerovali na transparentný účet Prešova určený na pomoc poškodeným tamojšou tragédiou.

Stredajšou 20-tou hodinou sa zároveň končí výnimka v inak celoročne platnom zákaze používania pyrotechniky v meste. Novoročným ohňostrojom sa zároveň skončil program Banskobystrických Vianoc 2019. Stánky s punčom a ďalšími dobrotami na Námestí SNP zostanú otvorené ešte do štvrtkového večera, 2. januára.