Honza a František Nedvědovci v mikulášsky predvečer odohrali koncert v srdci Slovenska. Banskobystričania si od 17.00 h mohli v športovej hale na Štiavničkách vypočuť najúspešnejšie hity legendárneho súrodeneckého dua.

Vianočné turné bratov Nedvědovcov zavítalo aj do Banskej Bystrice. V mrazivý podvečer Honza a František v doprovode skupiny odohrali nielen svoje legendárne hity, ale všetkých fanúšikov potešili aj viacerými novými, resp. prerobenými skladbami. Najväčší úspech zožala autorská pieseň Honzu Nedvěda o Banskej Bystrici, ktorú si spolu s ním zaspievala celá hala.

Fenomenálna súrodenecká dvojica počas posledných pár rokov dokázala, že aj po ich niekdajšom rozpade, resp. opätovnom znovuspojení sa do jedného celku v roku 2007, je o nich veľký záujem. Možnosť zažiť live koncert skupiny, ktorá v minulosti spolu s Elánom ako jediná dokázala prilákať na svoje vystúpenie v Československu viac ako 70 000 divákov, sa nenaskytá každý deň. Aj keď nie s takou návštevnosťou, no so značným úspechom Nevědovci opúšťajú Banskú Bystricu a pokračujú vo svojom turné ďalej.