Nedeľa na GRILLIADE 2012 patrila rodinám, pretože trojdňové podujatie sa vo svoj posledný deň spojilo s Dňom rodiny.

Beh na Urpín, Deň rodiny spojený s množstvom zábavných stanovíšť pre deti a posledný deň samotného gastronomického festivalu. To všetko ponúkal v nedeľu park pod Pamätníkom SNP a Námestie Slobody

Prvý ročník banskobystrického gastronomického festivalu, ktorý je pokračovaním vlaňajšieho “nultého” ročníka, prekonal ambície organizátorov. “Grilliada 2012 dopadla nad očakávania. Od hokeja ktorý sme po dva dni sledovali, cez priestranstvo, počasie, kvalitu reštaurácií i návštevnosť môžeme tento ročník hodnotiť len v superlatívoch,” povedal pre BBonline.sk riaditeľ agentúry VISIT BB – Roman Neradný. Vlani počas jedného dňa navštívilo banskobystrické Námestie SNP až deväť tisíc ľudí. Počas tohtoročného trojdnia pôvodne počítali s návštevou 15 až 20 tisíc ľudí. “Počas piatku a soboty sme určite naplnili tento predpoklad a počas nedele tu bolo ďalších desať tisíc ľudí. Som presvedčený, že to celkovo bude vysoko cez dvadsať tisíc návštevníkov,” zhrnul Neradný.

Chutí nám to naše…

Vyvrcholením nedeľňajšieho programu, samozrejme okrem hokejového finále, bolo vyhlásenie výsledkov hlasovania verejnosti o najpopulárnejšiu reštauráciu Grilliady 2012. Atmosférou našich tradícií, skvelým jedlom, živou hudbou i príjemným prostredím si tento titul suverénne vybojoval Zbojnícky dvor – Salaš Zbojská z Pohronskej Polhory. Návštevníci Grilliady odovzdali celkove vyše päť tisíc hlasovacích lístkov.

Celý festival Grilliada je pritom svojim konceptom postavený práve na podpore domácich produktov, i domácich podnikateľov: “Na rozdiel od jarmoku, kedy sem pozývame predajcov z celej krajiny, tu všetky peniaze zostávajú v regióne, pretože sú tu naše reštaurácie, banskobystrické pivo i tunajší dodávatelia,” priblížil organizátor festivalu Roman Neradný. Ten spolu s primátorom Petrom Gogolom priamo na pódiu potvrdil, že Banskobystričania sa o rok určite môžu tešiť na pokračovanie Grilliady.

________________________________________________________________________________________

Pozrite si všetky príspevky z tohtoročnej Grilliady na BBonline.sk… Odfotili ste sa pri fotostene spoločnosti HYZA a portálu BBonline.sk? Svoju fotku nájdete tu…