Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici usporiadalo vo štvrtok 4. júna 2015 už devätnásty ročník Krajskej súťaže hasičských jednotiek v hasičskom športe, ktorá sa uskutočnila v priestoroch Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici a v areáli štadióna VŠC Dukla Banská Bystrica.

hasici sutaz 2015 Banska Bystrica | BBonline.sk, ZVonline.skSlávnostne otvorenie súťaže sa uskutočnilo o ôsmej hodine v areáli Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici za prítomnosti podpredsedníčky NR SR Jany Laššákovej, primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, riaditeľa KR HaZZ v Banskej Bystrici Dušana Sľúku a po otvorení súťažiaci plnili disciplínu „výstup do 4. podlažia cvičnej veže“.

Následne ešte pred poludním sa pokračovalo v súťažných disciplínach v areáli štadióna VŠC Dukla Banská Bystrica. Medzi najúspešnejšími hasičmi v rámci banskobystrickej súťaže boli hasiči z Lučenca, Rimavskej Soboty a Veľkého Krtíša.

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru Banskobystrického kraja výkonmi dosiahnutými na XIX. ročníku Krajskej súťaže hasičských jednotiek v hasičskom športe opäť presvedčili o ich pripravenosti a fyzickej zdatnosti na vykonávanie svojho náročného povolania.

Už 20. júna čaká profesionálnych ale aj dobrovoľných hasičov ďalšia tvrdá skúška pred očami verejnosti, keď sa v banskobystrickom obchodnom centre Europa SC predstavia na ďalšom ročníku súťaže TFA Slovakia 2015 – Najtvrdšie hasičské prežitie. Tá bude súčasťou Dňa hasičov v bystrickej Europe.