Takmer päťdesiatčlenná výprava tímu cyklistickej Pro Tour Omega Pharma-Quick Step prišla na Slovensko za účelom teambuildingu, ktorý absolvujú v nasledujúcich dňoch v priestoroch vojenského výcvikového strediska Lešť.

V pondelok podvečer pristála na Letisku Sliač výprava belgického profesionálneho cyklistického tímu Omega Pharma-Quick Step, ktorý bol v tomto roku najúspešnejším v pelotóne vrcholových cyklistických podujatí. Na Slovensko prichádza utužovať kolektív napríklad dvojnásobný majster sveta v časovke – Nemec Tony Martin či populárny Francúz Sylvain Chavanel. V tíme ale aktuálne pôsobia, a k výprave svojho tímu sa pripojili aj poprední slovenskí pretekári Peter a Martin Velitsovci a českí pretekári Zdeněk Štybar a František Raboň. Najviac očí sa ale upieralo na britského špurtérskeho velikána Marka Cavendisha, ktorý sa od nového roku oficiálne stane posilou tohto tímu, na Slovensku už ale nechýba. Práve „Cave“, ktorý v inom slovenskom pretekárovi – talianskeho tímu Liquigas Cannondale Petrovi Saganovi, v tomto roku našiel veľkého súpera, zvíťazil pred slovenským mladíkom v poslednej etape tohtoročnej Tour de France v Paríži. To ešte v drese tímu víťaza Tour – Sky Procycling. Na Slovensko ale neprišiel ďalší zo svetoznámych pretekárov OPQ – Belgičan Tom Boonen, ktorého trápia zdravotné problémy.

Dôvodom návštevy Slovenska je fakt, že tím Omega Pharma-Quick Step dlhodobo spolupracuje so slovenskou spoločnosťou Janom, ktorá aj toto sústredenie podporila.