Kresťanská história spájajúca sa s Vianocami sa nám aj tento rok pripomína živým príbehom na Námestí SNP v rámci Banskobystrických Vianoc.

V biblickom príbehu zobrazujúcom narodenie malého Ježiška, ožili postavy sv. Jozefa, panny Márie, Gašpara, Melichara a Baltazára v podaní banskobystrickej Spoločnosti veselých šermiarov Cassanova. Ide o tunajšiu skupina ľudí zaoberajúcu sa šermom, dobovými historickými výjavmi, predstaveniami a dobovými rekonštrukciami. Veselou formou prezentujú výjavy z histórie a prináša divákom dokonalú ilúziu a prenesenie do historických čias.

Počas stredajšieho podvečera si mohli návštevníci námestia biblický príbeh pozrieť hneď trikrát. A rovnako bude táto možnosť aj vo štvrtok, 20. decembra. Predstavenia pripomínajúce udalosti spred vyše dvetisíc rokov sa odohrajú priamo na Námestí SNP opäť o 16.00 h, rovnako tak o 17.00 h a posledné o 18.00 h.

Rozšírené Vianočné trhy v Banskej Bystrici potrvajú do piatka, 21. decembra. Stánky predajcov sa zatvoria o 20-tej hodine. Stánky s občerstvením budú ďalej k dispozícii verejnosti až do 2. januára.